Работник од Турција тешко повреден на градилиште во Карпош

Вчера во СВР Скопје, од приватна болница било пријавено дека кај нив со повреди бил донесен И.Д.(27) од Република Турција.

Според пријавеното, тој се здобил со повредите при извршување градежни работи на објект во изградба на подрачје на Карпош.

Увид бил извршен, а за настанот бил известен и трудов инспектор.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот