ПУКОТНИЦА ВО СРПСКО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ: Маж почнал да пука од пушка, но бил совладан од професор

Горан Т. од селото Ливадица влегол во средно училиште во Србија и почнал да пука од автоматска пушка.

Мажот пукал два пати од ова оружје, а за среќа немало повредени. Горан бил совладан од професор од средното училиште, а кај него биле пронајдени уште и рачна бомба, пиштол и експлозив.

Првите информации укажуваат дека станува збор за психички заболен маж кој сакал да направи заложничка ситуација во училиштето, но за среќа нема оштетени во намерата.

Прочитајте и...  Короната за седум дена однесе 5 животи во ова семејство: Агонијата почна од семејна веселба од каде вирусот ги покоси еден по друг (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Петар Богојески: Доста ни е од импровизации со кои живееме веќе 30 години

Слободен печат

Шахпаска: Продолжуваме да ја градиме нашата земја по европски пример, современа инфраструктура за современа држава

Слободен печат

Невремето си го направи своето: Чаирчани ловеа риби на улиците (ВИДЕО)

Слободен печат

Безос го урна и сопствениот рекорд: Светската економија се урива, а најбогатиот уште побогат

Слободен печат

Интервју со психолог Штерјовска: Коронавирусот ја изеде „старата реалност“, „новото нормално“ зависи од нас

Весна Тодоровска

Испрани се Македонијо!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Тегнел: „Шведскиот модел” против коронавирусот е подобар на долг рок

Слободен печат

АХВ: Извршен вонреден инспекциски надзор на сендвичарницата Гранд Бургер

Слободен печат

Ердоган му одговори на Западот за критиките за Аја Софија: Ова е напад врз суверенитетот

Слободен печат

Спасовски: Ние градиме за граѓаните, тие крадат за Белата палата (ВИДЕО)

Слободен печат

Заев на средба со лозари во Неготино: Го решивме проблемот со долговите од винариите (ВИДЕО)

Слободен печат

МТСП: Од денес се исплаќаат средствата од правата од социјална и детска заштита

Слободен печат