ПУКАЊЕ ВО КАФУЛЕ ВО ЈУЖНА КАРОЛИНА: Двајца убиени, осуммина повредени

При пукање во кафуле во американската држава Јужна Каролина, две лица загинале, додека осуммина се здобиле со телесни повреди, јавуваат американските медиуми.

Како што пренесува „Си-ен-ен“, повикувајќи се на полициски извори, пукањето се случило во предградието на градот Ланкастер.

Полицијата засега не изнесе никакви детали за мотивите за нападот, а не е познато ниту дали некој е приведен.

Не е позата ниту тежината на повредите на осумте лица.

Прочитајте и...  Во Шангај излекуван првиот критично болен пациент од Ковид-19

Прочитај повеќе

Филипче: Патникот од Дубаи нема коронавирус

Слободен печат

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Филипче за пациентот со симптоми на коронавирус

Слободен печат

Епидемиолозите предупредуваат за тешкото спречување на коронавирусот

Слободен печат

Долгата суша причина за најголемото опаѓање на Преспанското Езеро

Слободен печат

Турција стави во карантин 132 патници и членови на екипажот на авион од Иран

Слободен печат

Филипче го најави карантинот, а штипската Клиничка болница сè уште нема писмено известување

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Албанија ќе отвори Генерален конзулат во Струга

Слободен печат

Претставници на ЕУ и СЗО во посета на Италија заради коронавирусот

Слободен печат

Грчката Влада со законски мерки ќе го избегнува и ограничува ширењето на коронавирусот

МИА Агенција

Усвоен е мандатот за преговори на ЕУ со Велика Британија

Слободен печат

На 12 март ќе пристигнат 17 автобуси на „Ман“

Потврдени два случаи на коронавирус во Австрија

Слободен печат