Психолог открива трик како да го спасите бракот за 5 минути: На овој начин љубовта ќе блесне како на почетокот на врската!

Станува збор за едноставна техника која овој психолог им ја предлага на своите клиенти со проблеми во врската или бракот.

Белинда Вилијамс е психолог од Австралија која сега го сподели советот како да ја вратите искрата во бракот.

Станува збор за едноставна техника која таа им ја предлага на своите клиенти со проблеми во врската или бракот.

За неа се тоа микро моменти во секојдневните прилики во кои јасно ќе му покажете на партнерот дека го сакате и дека ви е исклучително важен.

„Тоа може да биде некое интересно поздравување на почетокот на состанокот или при заминувањето, брзо гушкање во ходникот, штипкање и закачкање како со дете, држење за раце додека потонувате во сон, искажување на љубовта директно и блиску до лицето, изразување на љубов во присуство блиските, изразување на благодарност или некој ситен подарок како чоколадце кое вашата друга половина го обожава“, објасни прихологот кој додава:

Прочитајте и...  За десет секунди! Овој лесен трик засекогаш ќе го реши вашиот проблем со заплетканите врвки на бермудите! (ВИДЕО)

„Затоа земете го она што можете да го добиете. Искористете го максимумот од малите работи. Во малите работи се кријат најголемите нешта – ВЕРУВАЈТЕ!“, заклучи таа.

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

Трамп: Земам хидроксихлорокин како превентива

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат