Tag : врската

Живот Магазин Магазин слајдер Семејство

Кој е рецептот за среќа во врската? Најпрвин решавајте ги полесните проблеми!

Слободен печат
Фокусирањето најпрвин на решливите проблеми може да биде ефикасен начин за изградба на чувството на сигурност во врската. Исто така, паровите кои имале расправа со...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кејти Холмс со страсни бакнежи ја потврди врската со осум години помладиот готвач (ФОТО)

Слободен печат
Тоа што досега се шпекулираше сега е потврдено, имено 33 годишниот готвач Емилио Витоло успеа да ја врати насмевката на лицето на Кејти Холмс… Кејти...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Врската со партнерот ви е здрава и хармонична или се залажувате себеси?

Слободен печат
Веќе неколку години сте во сериозна врска или брак и мислите дека односот со партнерот ви е здрав и хармоничен, но можно е да се...
Еспресо Шоу биз

ЕДЕН МЕСЕЦ ПО РАЗВОДОТ: Славниот актер не ја крие врската со 27 години помладата колешка (ФОТО)

Слободен печат
Актерот Рон Перлман, доколку судиме според папаразо фотките, ужива во љубовта со 27 години помладата колешка Алисон Дунбар. Имено, тие двајца во последните денови престојуваат...
Еспресо Секс

Кога љубомората ја „гризе“ врската

Слободен печат
Не постои човек кој не ја почувствувал љубомората. Таа може да се појави во секоја врска и во секое време. Никој не е заштитен од...
Еспресо Секс

Еве како САМИ си ја саботираме врската!

Слободен печат
Ако долго време не можете да ја најдете причината за проблемите, можеби треба да погледнете во огледалото. Можеби токму вие ја саботирате вашата врска, а...
Еспресо Шоу биз

Порно актерот проговори за врската со Меган Марк и за тоа зошто го ОТКАЧИЛА веднаш по првиот бакнеж (ФОТО)

Слободен печат
Манекенот и некогашен порно актер, Сајмон Рекс, тврди дека некое време бил заедно со војвотката од Сасекс, Меган Маркл. Рекс неодана во некое интервју изјавил...
Еспресо Секс

Вашиот партнер не сака секс? Ова се причините!

Слободен печат
Ако партнерот или партнерката ретко или веќе никогаш нема раположение за секс, тоа влијае на врската и односот меѓу вас. Доколку со раговор не можете...
Еспресо Шоу биз

ТАА ГО ЧИНЕШЕ БРАК: Најбогатиот човек на светот ја потврди врската со атрактивната Лорен (ФОТО)

Слободен печат
Најбогатиот човек на светот, сопственикот на „Amazon“, Џеф Безос привлече големо внимание на вчерашниот финален меч на Вимблдон. Имено, тој се појави со 49-годишната водителка...
Ви Препорачуваме Еспресо Шоу биз

Вилијам ја третирал Кејт како СЛУГИНКА, правел со неа што сака: Испливаа ИНТИМНИ ДЕТАЛИ од врската на кралскиот пар!

Слободен печат
Пријателите тврдат дека врската им била катастрофална, полна со кавги  проблеми. Ендру Мортон, авторот на книгата „Вилијам и Кетрин“ (William i Catherine), која излезе пред...