22 C
Скопје

Продадени над 10.000 билети во акцијата „Купи билет за спас на ФК Вардар“!

Како што информира верната навивачка група на фудбалскиот клуб Вардар, „Комити“, акцијата за спас на клубот ја надмина бројката од 10.000 купени билети.

Тие се близу до бројката од 15.000, а се надеваат дека до крајот на идната недела ќе има еден наслов кој го сонуваат.

Не се осмелуваат уште од сега да го кажат, но возбудата е голема и од самата помисла.

Можете да купите билет онлајн преку МКТикетс во акцијата „Билет за спас на Вардар“.

Секојдневно се вклучуваат поранешни имиња кои се дел од историјата на клубот, како Вујовиќ, Прибак, Бајевски, Абутовиќ и други.

„Комити“ со голема најава: Билет за спас на ФК Вардар!

Поврзани вести

Спалети ќе биде новиот тренер на Наполи и Елмас!?

Слободен печат

Сите спортисти ќе бидат вакцинирани во Токио

Слободен печат

Мијатовиќ: Зидан е виновен за елиминацијата на Реал Мадрид!

Слободен печат

Мурињо посакува шампионска Рома: Кои се желбите на Португалецот?

Слободен печат

Дали Виљареал ќе спречи англиско финале и во Лига Европа?

Слободен печат

Талески го продолжи договорот со Вардар 1961

Слободен печат

Остави Коментар