8 C
Скопје

Tag : спас

Спорт Фудбал

Продадени над 10.000 билети во акцијата „Купи билет за спас на ФК Вардар“!

Слободен печат
Како што информира верната навивачка група на фудбалскиот клуб Вардар, „Комити“, акцијата за спас на клубот ја надмина бројката од 10.000 купени билети. Тие се...
Вести Регион Слајдер

Дачиќ ќе биде нов претседател на српското Собрание, експозето на Вучиќ во среда, во новата влада и СПАС на Шапиќ

Слободен печат
Досегашниот министер за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ ќе биде нов претседател на српското Собрание, изјави шефот на државата Александар Вучиќ по седницата на...
Вести Свет

Повеќе од 30 мигранти спасени во каналот Ла Манш

Слободен печат
Вкупно 33 мигранти беа спасени денеска од импровизирани чамци во две одделни операции, во обид да го преминат каналот Ла Манш за да стигнат до...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Сѐ повеќе мигранти на пат низ Македонија

Горан Наумовски
Мигрантите кои своето времено засолниште го најдоа во Грција, а не можат да заминат кон нивната крајна цел-земјите од ЕУ, ја сардисале планината Беласица и...
Вести Економија

Путин: Постои само една шанса за спас – мерките мора да бидат национален проект

Слободен печат
Мерките на националниот план за економски опоравување треба да бидат интегрирани во национални проекти, изјави рускиот претседател Владимир Путин на состанокот со Советот за стратешки...
Вести Економија

Со фондови од ЕУ Шпанија ќе инвестира во спас на својата економија

Слободен печат
Шпанската Влада разработува инвестициски план за 150 милијарди евра, кој ќе биде финансиран од фондови на ЕУ. – Целта е да и помогнеме на економијата...
Вести Економија

Љубљана со специјални пакети и дневни понуди за спас на туристичката сезона

Слободен печат
Локалните власти во Љубљана со специјални понуди за домашните туристи ќе се обидат да ја спасат летната туристичка сезона погодена од епидемијата на коронавирусот. Главниот...
Вести Ви Препорачуваме Економија

Ангела Меркел ќе ја спасува и македонската економија

Германската канцеларка Ангела Меркел вчера вечерта најави план за обнова од 130 милијарди евра за периодот 2020-2021 година, чија цел е да ја поттикне економијата,...
Вести Економија

„Рено“ успеа да се извлече од кризата: Државата му обезбеди кредит од 5 милијарди евра

Слободен печат
Француската влада соопшти дека го потпишала кредитот како помош од државата во висина од 5 милијарди евра за „Рено“. За потсетување компанијата веќе извесен период...
Вести Економија

„Рено“ ќе добие државен заем во висина од 5 милијарди евра

Слободен печат
Францускиот производител на автомобили „Рено“ ќе добие пет милијарди евра државна финансиска помош во форма на загарантиран кредит за спас на своето производство и зачувување...