10 C
Скопје

Tag : билет

Магазин Магазин слајдер Семејство

ФОТО | Ги извлекле нивните среќни броеви на лотарија за „џек – пот“, а Рејчел и Лиам не го уплатиле добитното ливче!

Слободен печат
Двојка од Англија повеќе од еден месец играла исти броеви на меѓународната лотарија „Евромилионс“. Среќата што ја доживеале кога ги виделе извлечените броеви многу брзо...
Спорт Фудбал

Продадени над 10.000 билети во акцијата „Купи билет за спас на ФК Вардар“!

Слободен печат
Како што информира верната навивачка група на фудбалскиот клуб Вардар, „Комити“, акцијата за спас на клубот ја надмина бројката од 10.000 купени билети. Тие се...
Спорт Фудбал

„Комити“ ја започнаа акцијата, купи билет за спас на Вардар

Слободен печат
Најверните навивачи на Вардар, „Комитите“ вечерва ја започнаа претходно најавената акција за спас на најтрофејниот фудбалски колектив во Македонија кој има огромни финансиски проблеми. Вардарци...
Спорт Фудбал

„Комити“ со голема најава: Билет за спас на ФК Вардар!

Слободен печат
Навивачката група „Комити“ која во добри и лоши моменти секогаш го бодри фудбалскиот клуб на Вардар така и сега да помогне на финансиски план… Поради...
Вести Скопје Слајдер

КОНЕЧНО: Од денеска може да се купи билет за едно возење во автобус

Слободен печат
Конечно е пуштен билетот за едно возење. ЈСП денеска објави дека истиот може да се купи директно во автобус и во билетарниците на ЈСП. Билетот...
Вести Скопје

Ново пролонгирање, билетот за едно возење ќе се продава од јануари

За разлика од многу европски метрополи, во Скопје, и покрај најавите за воведување, се уште не постои билет за едно возење во автобус. Ваков билет...
Вести Скопје

Јавниот превоз не поскапува, билетот за едно возење е нова услуга

Слободен печат
Јавниот превоз на поскапува, не поскапува ниту една услуга на ЈСП Скопје, соопштија денеска од ЈСП во врска со донесената одлуката на Советот на Град...
Вести Скопје

Стартува зимскиот возен ред на ЈСП

Слободен печат
ЈСП Скопје информира дека од утре, сабота (31.08.2019 година) возилата од јавниот превоз ќе сообраќаат по зимен возен ред, согласно одлуката за линиски превоз на...
Еспресо Шоу биз

Карлеуша после се ги спакува куферите и ја напушти Србија (ФОТО)

Слободен печат
Карлеуша денес на својот Инстаграм профил објави слика од авионски билет. Јелена Карлеуша пред 2 месеци ги спакува своите работи и замина за Истанбул, а...
Вести Скопје

Градот Скопје и Железници размислуваат за воведување комбиниран билет за воз и автобус

Слободен печат
Град Скопје и Железници – Транспорт се заинтересирани за воведување на нова, комбинирана карта за патување со воз и јавен превоз во главниот град, јавува...