• билет

Илон Маск купи билет за лет во вселената од својот ривал, милијардерот Ричард Бренсон

Сопственикот на „Тесла“, Илон Маск купил билет за патување во вселената со вселенското летало на неговиот ривал, британскиот милијардер Ричард Бренсон, тврди „Сандеј тајмс“, пренесува ДПА. Додека Бренсон се подготвува за првиот лет на компанијата „Вирџин галактик“ со полн екипаж од Нов Мексико, „Сандеј тајмс“ пишува дека Маск, сопственик на ривалската истражувачка компанија „Спејс Икс“, …

Илон Маск купи билет за лет во вселената од својот ривал, милијардерот Ричард Бренсон Read More »