ПРАШАЊЕ НА НЕДЕЛАТА: Граѓаните не се согласуваат матурата да се полага во сали и холови

Прашање на неделата / Фото СП

„Слободен печат“ минатата недела спроведе анкета меѓу своите читатели на прашањето „Дали се согласувате матурата да се полага во сали и холови?“.

Според резултатите, 41.18 проценти се изјасниле дека матурата треба да се полага во сали и холови, додека мнозинството, 52.52 проценти сметаат дека тоа не треба да се случи.

6.3 отсто од гласовите велат дека не се сигурни.

Гласајте на нашето ново прашање на неделата достапно на нашата веб-страница „Имате ли доволно приходи за минималната кошничка од 60.000 денари месечно?“.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот