Повреден маж во скопски Чаир

фото Архива

Вчера околу 11 часот на улицата „Македонско – косовска бригада“ во Скопје, возило „голф“ управувано од А.С. (36) од Скопје удрило во велосипедистот А.Ш.(75) од Скопје.

Во незгодата А.Ш. здобил тешки повреди и бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Видео на денот