Tag : незгода

Вести Регион

Во сообраќајка во Албанија загинаа двајца сириски имигранти, а осуммина се повредени

Слободен печат
Во тешка сообраќајна несреќа во близина на албаскиот град Грамш животот го загубија двајца сириски државјани, додека осуммина се повредени. Според полцијата сириските државјани нелегално...
Хроника

Тинејџерка удрила во возило и влетала во двор

Слободен печат
Рано утрово во 02.54 часот се случила сообраќајна незгода на ул. ,,Јужноморавски бригади“, каде што патничко моторно возило ,,фолксваген голф“, со скопски регистарски ознаки, управувано...
Вести Македонија Слајдер

Се преврте возило пред Стража (ФОТО)

Слободен печат
Во непосредна близина на планинскиот превој „Стража“ пред околу половина час се превртело патничко возило со гостиварски таблички. Неофицијално дознаваме дека ваквиот немил настан се...
Слајдер Хроника

Шест лица тешко повредени во сообраќајка кај Студеничани

Слободен печат
Во текот на вчерашниот ден во 07,40 часот во атар на село Студеничани-Скопје во близина на гробиштата, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило...
Хроника

Возачот побегнал откако прегазил жена на Илинденска

Слободен печат
Скопјанка на возраст од 40 години е тешко повредена откако во утринските часови на 7. декември во неа удрил автомобил „голф“, чиј возач побегнал по...
Вести Македонија

Автобуската несреќа кај Прокупље: Една од потешко повредени префрлена во Ниш

Слободен печат
По добиените информации од дежурните лекари во болницата во Прокупље, кај нив во моментов се згрижени 16 пациенти, додека едната потешко поврдена пациентка е префрлена...
Вести Македонија

Двајца потешко и десет полесно повредени во сообраќајката кај Копаоник

МИА Агенција
Две лица се тешко повредени, а десет полесно повредени во сообраќајната несреќа што се случи денеска на автопатот Прокупље-Блаце, кога околу 10 часот се преврте...
Хроника

Повреден возач на „БМВ“

Горан Наумовски
На улицата „Филип Втори“ вчера околу 12 часот во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу возило „БМВ“ управувано од Н.Ч.(37) од скопското село Рашче и...
Хроника

Повреден маж во скопски Чаир

Вчера околу 11 часот на улицата „Македонско – косовска бригада“ во Скопје, возило „голф“ управувано од А.С. (36) од Скопје удрило во велосипедистот А.Ш.(75) од...
Хроника

Тешко повредени 4 тинејџерки во близина на Истибања

Слободен печат
Ноќеска во 02.30 часот на магистралниот пат Превалец – с.Истибања, виничко, на место викано „Гара“, атар на с.Истибања, патничко возило „даеву матиз“ со штипски регистарски...