23.8 C
Скопје

Tag : удрил

Вести Хроника

Повреден малолетник откако во него удрил автомобил

Малолетник пренесен во болница откако бил удрен со автомобил. Во СВР Тетово било пријавено дека во сеото Балиндол, гостиварско, патничко возило „мeрцедес“, со гостиварски регистарски...
Хроника

Со возило удрил дете, а потоа избегал

Вчера во 18.10 чaсот на ул.„Лазар Трповски“ во Скопје, патничко возило „бмв“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ш.Ф.(28) од Скопје, удрило во малолетен пешак...
Хроника

Кумановец со „пасат” удрил во полицаец

МИА Агенција
Кумановската полиција приведе 45 годишен возач кој со автомобил удрил во полициски службеник, соопшти денеска СВР Куманово. – Вчера во СВР Куманово бил приведен М.С.(45)...
Хроника

Автомобил удрил во мопед, повреден малолетник

Вчера во 13.20 часот било пријавено дека во Скопје, на ул. „Цветан Димов“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „мерцедес“, со скопски регистарски ознаки,...
Хроника

Возач со автомобил удрил во жена, а потоа ја нападнал

Кавадарчанка синоќа пријавила во полициска станица дека била удрена од автомобил „голф“ со скопски таблички по што возачот застанал и физички ја нападнал. Случајот е...
Хроника

Тетовец со автомобилот удрил во бетонски столб

Вчера во 18.15 часот на локалниот пат село Фалише – Тетово, патничко возило „фолксваген пасат“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од Ш.А.(23) од Тетово, изгубило...
Хроника

Повреден маж во скопски Чаир

Вчера околу 11 часот на улицата „Македонско – косовска бригада“ во Скопје, возило „голф“ управувано од А.С. (36) од Скопје удрило во велосипедистот А.Ш.(75) од...
Хроника

Мотоциклист повредил полицаец во скопски Хиподром

Слободен печат
На 14.09.2019 во 22.30 часот на Железнички премин на ул.„Благоја Стефковски“ во населба Хиподром, Скопје, З.П.(45) од Скопје, управувајќи мотоцикл „кавасаки“ со скопски регистарски ознаки,...
Хроника

Удрил 78-годишна жена на Партизанска и избегал

Слободен печат
На 03.08.2019 во 10,30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на булеварот „Партизански одреди“ патничко моторно возило „Форд галакси“ со бугарски национални ознаки удрило...
Вести Хроника

Возач на „корса“ удрила во паркирана „фабија“

Ноќеска во СВР Скопје било пријавено дека на улица „Митрополит Теодосиј Гологанов“ Ф.К. (23) од Скопје управувајќи „опел корса“ со скопски регистарски ознаки изгубил контрола...