Tag : комплексот клиники

Хроника

Еден повреден во голема сообраќајка во Автокоманда

На улицата „Лука Геров“ во скопска Автокоманда, вчера околу 8 часот се случила сообраќајна незгода помеѓу „ауди А4“ управувано од И.К.(43) од Скопје, „мерцедес“ управуван...
Хроника

Повреден работник во МНТ

Вчера околу 13.30 часот во полиција е пријавено дека во Македонскиот народен театар во Скопје, В.Ч. (35) од Скопје, вработен како светло-техничар, додека изведувал работни...
Хроника

Повреден маж во центарот на Скопје

Ноќеска во полиција е пријавено дека на крстосницата од булеварот „Климент Охридски“ и улицата „Димитрија Чуповски“ се случила сообраќајна незгода помеѓу „даеву тико“ управувано од...
Хроника

Повреден маж во скопски Чаир

Вчера околу 11 часот на улицата „Македонско – косовска бригада“ во Скопје, возило „голф“ управувано од А.С. (36) од Скопје удрило во велосипедистот А.Ш.(75) од...
Хроника

Повредени двајца велосипедисти

Во два одвоени случаеви, како што извести скопската полиција повредени се двајца велосипедисти кои завршиле на болничко лекување. Првата незгода се случила на крстосница од...
Хроника

Момче скокнало од втор кат од зграда во Скопје

Во полициската станица Центар вчера е пријавено дека на булеварот „Кирил и Методиј“ скокнало лице од стан на втор кат. За брзо време на местото...
Хроника

Повреден тракторист во село Љуботен

Скопјанец бил итно пренесен во болница откако тракторот му се придвижил и го повредил. Несреќата се случила вчера во атарот на скопското село Љуботен. Во...
Вести Хроника

Повредена жена во Маџари

Вчера во 10.30 часот на улицата „Перо Наков“ во Скопје, возило „фолксваген пасат“ со скопски регистарски ознаки, управувано од С.В.(47) од Скопје, удрило во пешакот...
Вести Хроника

Двајца полицајци повредени во Скопје

Ноќеска на раскрсницата на улиците „Интернационални бригади“ и „Миодраг Илиќ“ се случила сообраќајна незгода помеѓу „шкода “, сопственост на МВР и „берлинго“ со скопски регистарски...
Вести Хроника

Возач на „корса“ удрила во паркирана „фабија“

Ноќеска во СВР Скопје било пријавено дека на улица „Митрополит Теодосиј Гологанов“ Ф.К. (23) од Скопје управувајќи „опел корса“ со скопски регистарски ознаки изгубил контрола...