• комплексот клиники

Еден повреден во голема сообраќајка во Автокоманда

На улицата „Лука Геров“ во скопска Автокоманда, вчера околу 8 часот се случила сообраќајна незгода помеѓу „ауди А4“ управувано од И.К.(43) од Скопје, „мерцедес“ управуван од М.М.(34) од Скопје и возило „фиат линеа“ управувано од Ј.П.(44) од Скопје. Во сударот оштетено било и паркирано возило „цитроен“ сопственост на Ј.Т.(44) од село Битуше. Во незгодата повреден …

Еден повреден во голема сообраќајка во Автокоманда Read More »