Повреден маж во центарот на Скопје

Ноќеска во полиција е пријавено дека на крстосницата од булеварот „Климент Охридски“ и улицата „Димитрија Чуповски“ се случила сообраќајна незгода помеѓу „даеву тико“ управувано од Л.Г. (27) од Скопје и „шкода октавија“ управувана од М.С. (39) од Скопје.

Во незгодата М.С. бил тешко повреден поради што му била укажана лекарска помош во комплексот клиники „Мајка Тереза“. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Скопје.

Прочитајте и...  Шилегов и евроамбасадорот Гир ќе го отворат „Велоштад"

Прочитај повеќе

Девојка нападната од 32-годишен маж во Велес

Слободен печат

Девојка од Велес пријавила дека два пати била силувана

Слободен печат

Обид за грабеж во домот на докторот Вело Марковски

Лука Андреев

Турски државјанин преку мобилен телефон украл 11.000 евра

Слободен печат

Полицијата пронајде 65 стебла канабис во Демир Капија, приведени се две лица

Слободен печат

Турски државјанин фалсификувал пасош за да си го продолжи престојот во државава

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Притвор за дрвокрадците од Прилеп

Слободен печат

Шестгодишно дете почина од струен удар

Слободен печат

Македонец баран со меѓународна потерница е уапсен на Ќафасан

Слободен печат

Тринаесетгодишен малолетник извршил 13 тешки кражби во Струмица, Радовиш и Кочани

Слободен печат

Притвор и кривична пријава за десетте лица што нападнаа полицијци кај Чашка

МИА Агенција

МВР: 528 прекршоци за неносење маска

Слободен печат