Повредени двајца велосипедисти

Во два одвоени случаеви, како што извести скопската полиција повредени се двајца велосипедисти кои завршиле на болничко лекување.

Првата незгода се случила на крстосница од булевар „Илинден“ и булевар „Свети Климент Охридски“ во Скопје. Дваесет и седумгодишниот В.Ј.(27) од Гевгелија, управувајќи велосипед, изгубила контрола и паднала на коловозот. Од падот девојката здобила тешки повреди и била пренесена во комплексот клиники „Мајка Тереза“.

На булевар „Партизански Одреди“ во Скопје се случила сообраќајна незгода пак помеѓу „опел астра“ со упраувана од Љ.К.(56) од Скопје и велосипед управуван од Д.Б.(61) од Скопје. Во незгодата Д.Б. здобила тешки повреди и таа била пренесена во комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Прочитајте и...  Притвор и кривична пријава за десетте лица што нападнаа полицијци кај Чашка

Прочитај повеќе

Тринаесетгодишен малолетник извршил 13 тешки кражби во Струмица, Радовиш и Кочани

Слободен печат

Притвор и кривична пријава за десетте лица што нападнаа полицијци кај Чашка

МИА Агенција

МВР: 528 прекршоци за неносење маска

Слободен печат

Полициски контроли во Гостивар – 101 сообраќајна казна

Слободен печат

Драма кај Демир Капија: Се повредила мигрантка при скок во воз, сопругот побарал помош од полицијата

Слободен печат

Расветлени три кривични дела поврзани со тешки кражби од возила

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Санкционирани 266 санкционирани возачи во Скопје

Слободен печат

Полицијата приведе разбојник од Арачиново кој извршил четири кривични дела

Слободен печат

Во Гостивар за еден час напишани 60 сообраќајни казни

Слободен печат

Дрвокрадци од Прилеп добија кривични за напад на полициски службеници

Слободен печат

Загина тракторист на Галичица

Слободен печат

Тешко повредено 8-годишно дете кај Шарена Џамија во Тетово

Слободен печат