Tag : велосипедист

Хроника

Повреден велосипедист во Охрид

Во 16.13 часот вчера било пријавено дека во Охрид, на раскрсницата од булеварот „Туристичка“ со „Просветители“, возило „мазда“ управувано од Д.Н.(22) од Охрид, удрило во...
Останатo Спорт

Велосипедист инспириран од Ана Франк на соседите им носи лекови и храна

Слободен печат
Холанѓанецот Дилен Гроневеген кој има победи на четири етапи на најпозната велосипедска трка Tour de France, израсна во Амстердам и тоа на улицата каде се...
Хроника

Тешко повреден велосипедист

Вчера во 18.10 часот во полиција е пријавено дека на крстосницата од улиците „Мечкин Камен“ и „Ѓорѓи Димитриов” во Прилеп се случила сообраќајна незгода во...
Хроника

Велосипедист удрен на пешачки премин пред „Холидеј Ин“

Слободен Печат
Велосипедист вечерва бил удрен на пешачки премин пред хотелот „Холидеј Ин“ во центарот на Скопје. Како што може да се забележи од фотографиите на „Слободен...
Слајдер Хроника

Детали од сообраќајката во Влае: Немало улично осветлување, а велосипедистот бил удрен од „Ауди“

Слободен печат
Обновено 22:25 часот: По објавувањето на веста за сообраќајката во скопската населба Влае, во која загина велосипедист, читателка на „Слободен печат“ и жителка на улицата...
Хроника

Тешка сообраќајка во Скопје, загина велосипедист

Слободен печат
Вечерва во тешка сообраќајка во Скопје загинал велосипедист, пренесуваат повеќе медиуми во земјава. Сообраќајката се случила вечерва околу 19.00 часот во скопската населба Влае. Полициска...
Вести Свет

КОГА СРЕЌАТА Е НА ТВОЈА СТРАНА: Камион буквално собрал велосипедист, поминал преку него, а тој успеал да преживее (ВИДЕО)

Слободен печат
Жител на кинескиот град Тијанжин, со својот велосипед, како и секое утро се упатил кон локалната продавница. Исто така, како и секој ден, тој свртел...
Хроника

Тешко повреден велосипедист во Охрид

Слободен печат
Во Охрид доцна синоќа се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Фолксваген Голф“ и велосипедист. При несреќата велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди, информира...
Хроника

СООБРАЌАЈКА ВО СКОПСКО: Велосипедист тешко повреден

Слободен печат
Велосипедист бил тешко повреден во една од вкупно 11 сообраќајни незгоди случени во текот на вчерашниот ден. Во пет сообраќајки со полесни повредни се здобиле...
Хроника

Автомобил удри велосипедист од Албанија

На крстосница од улиците „Мaкедонски просветители“ и „7 Ноември“ во Охрид, вчера околу 17.20 часот се случила сообраќајна незгода во која учествувале „голф“ управуван од...