Повик за идни корисници на националната веб-платформа за образование

Сите заинтересирани наставници, воспитувачи и родители од денеска можат да се пријават како идни корисници на националната веб-платформа за образование.

СмартАп – Лабораторија за социјални иновации креира база на идни корисници на националната веб платформа за образование, наменета за воспитувачи, одделенски наставници и родители, како и сите кои работат со деца од 3 до 10 години!

Сите заинтересирани можат да го пополнат следниот формулар со што ќе бидат додадени во #Inno4Edu базата на заинтересирани идни корисници и ќе добиваат информации за сите можности за идно вклучување.

Националната веб платформа за образование, која ќе биде наскоро лансирана од Бирото за развој на образованието, ќе има за цел да прерасне во дом на голем број материјали и игри за едукација.

Прочитајте и...  Мерки за подобра заштита од коронавирусот, како подобро да се заштитиме?

Платформата ќе биде место каде одделенските наставници, воспитувачи и родители ќе можат да ги пронајдат потребните материјали и инспирација за подобро спроведување на часовите, за имплементирање на нови начини на учење преку игра и креативни алатки за поттикнување на социо-емоционалниот развој кај децата од 3 до 10 години.

Вклучете се и придонесете во процесот на креирање на подобро образование за новите генерации со пополнување на формуларот.

#Inno4Edu е финансиран од Владата на Обединетото Кралство, со поддршка на Британската амбасада Скопје, Министерството за труд и социјална политика, Бирото за развој на обрзование, Министерството за образование и наука и УНИЦЕФ, во склоп на проектот „Поставување на поволно опкружување за подобрување на квалитетот на наставата и учењето преку ко-креирање и иновации“.

Прочитајте и...  Коронавирусот удри по најбогатите: Најголемите бизнисмени за само еден ден загубија 120 милијарди евра

Прочитај повеќе

Во Иран приведени 24 лица поради ширење гласини за новиот коронавирус

МИА Агенција

Рио се тресе, ама не од коронавирусот

Слободен печат

Димитров од Чешка: Силна поддршка за земјава за почеток на пристапните преговори со ЕУ

Слободен печат

Сандерс и по дебатата во Јужна Каролина останува пред своите конкуренти

МИА Агенција

Курти нема намера да ги испраќа безбедносните сили на северот на Косово

МИА Агенција

Почина Неџмије Хоџа, сопругата на Енвер Хоџа

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Спасовски: Нема да ги одложуваме манифестациите, ќе ги следиме препораките на Кризниот штаб

Албанија: 13 сомнителни случаи за коронаврус – сите негативни

Слободен печат

Големи инциденти на грчките острови Лезбос и Хиос, над 60 повредени

Слободен печат

Д-р Караџовски: Едно позитивно лице не значи ризик за населението, медицинските служби се подготвени

МИА Агенција

ОФИЦИЈАЛНО: Потврден првиот случај на коронавирус во Македонија

Слободен печат

Прес-конференција на Спасовски, Филипче и Караџовски во Владата (ВО ЖИВО)

МИА Агенција