1 C
Скопје

Поранешниот сопруг на Емина Јаховиќ со нова девојка: Мустафа Сандал објави фотографија со 20 години помладата Мелис

Поранешниот сопруг на Емина Јаховиќ, турската ѕвезда Мустафа Сандал, веќе некое време ужива во врска со Мелис Сутсуруп.

Iако повторно ја пронајде својата нова љубов веднаш по разводот со Емина, Мустафа дури сега сподели фотографијата со својата нова избраничка на својот инстаграм – профил.

Instagram
Instagram

Двајцата првпат беа видено заедно во мај 2019 година, а оттогаш турската јавност постојано зборува дека Мустафа е повторно вљубен.

Според тамошните медиуми, Мелис е 20 години помлада од Мустафа, а по професија е претприемач.

Таа има син од претходниот брак, додека Сандал од бракот со Емина Јаховиќ има двајца наследници – Јаман и Јавуз.

 

 

Прочитајте и...  ФОТО | Кралицата Летиција, Џејми Ли Кертис и Александра Гранд: Познати дами кои не се срамат од седите влакна

Поврзани вести

ВИДЕО: Американски хирург учествувал на судење преку видео врска паралено додека оперирал

Слободен печат

ВИДЕО | Јелена Карлеуша и Марија Шерифовиќ воодушевени од нејзиниот танц: Водителката на „Sвездите на Гранд“ ја освои публиката

Слободен печат

ВИДЕО | Погледнете како супер – јахта од 75 милиони евра руши дел од марина на Карибите: За сè е виновен компјутерскиот систем

Слободен печат

ВИДЕО | Извонредно откритие: Археолозите пронајдоа церемонијална кочија во близина на Помпеја

Слободен печат

Највисокиот коефициент на интелегенција не е измерен ниту кај Илон Маск или Стив Џобс туку кај жена по име Мерилин

Слободен печат

ФОТО | Миа Костова брутално искрена: Ролката ми е од Зара, а сакото од Бит пазар – Стил имаш или немаш, Шанел не те спасува

СП.

Остави Коментар