Полицајка од Куманово опомената за своето недолично однесување, возела со нозете кренати на волан (ВИДЕО)

Oд МВР потврдија дека станува збор за Д.Ј. и соопштија дека добила укажување за недолично однесување.

Полицајка од Куманово е опомената за своето скандалозно однесување, таа возела автомобил со нозе преку прозор и качени на управувачот, а при тоа се снимала, а видеото потоа се рашири и по социјалните мрежи.

Oд снимките се гледа дека видеото е снимано на автопат, а празните коловозни ленти ја отвараат и дилемата дали тоа можеби се случувало и за време на полициски час?

Oд МВР за Телма потврдиле дека станува збор за Д.Ј. и велат дека добила укажување за недолично однесување.

Од МВР за Телма велат дека таа била повикана во СВР Куманово.

– Бидејќи станува збор за полициски службеник од страна на СВР- ПС-ОН Куманово ќе биде известен Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди за превземање на понатамошни мерки- велат од СВР Куманово.

Прочитајте и...  Првата сопруга на Оливер Ивановиќ: Тие го прикриваат случајот, и тие знаат сè (ВИДЕО)

Поврзани вести

Времето денеска сончево со мала облачност

Слободен печат

Светска банка: Блискиот исток и Северна Африка ќе имаат економски пад од 5,2 проценти

Слободен печат

Аргентина го надмина бројот од еден милион заразени со коронавирус

Слободен печат

Силен земјотрес од 7,5 степени ја погоди Алјаска, издадено предупредување за цунами

Слободен печат

Отстранувањето на Судан од американската листа ќе го олесни надворешниот долг од 60 милијарди долари

Слободен печат

Кандидат од партијата на Моралес победи на претседателските избори во Боливија

Слободен печат

Остави Коментар