Поделени топките „Спалдинг“ на прволигашите

Топките донирани од Кошаркарската федерација на Македонија се задолжителни за сите натпревари во организација на КФСМ.

Раководството на македонската кошаркарска федерација денеска им ги подели топките Spalding TF-1000 кои кон крајот на минатиот месец беа најавени како донација од КФСМ за клубовите кои претстојната сезона ќе се натпреваруваат во Првата лига во машка сениорска конкуренција.

Да потсетиме пред една седмица беше одржан ждребот за натпреварувачките броеви на клубовите кои претстојната натпреварувачка сезона ќе се надигруваат во Првата лига (мажи) која треба да започне на 5. октомври.

МЗТ Скопје Аеродром е бранител на шампионската титула освоена минатата натпреварувачка сезона 2018/2019.

Топките донирани од Кошаркарската федерација на Македонија се задолжителни за сите натпревари во организација на КФСМ.

Прочитајте и...  Тенисот на Федерер е најубав за гледање, но Ѓоковиќ е најдобар на сите времиња

Прочитај повеќе

Рашфорд неизвесен и за Европското првенство

Слободен печат

Ванда провоцира: Не знам дали ќе живееме во Париз или Торино

Слободен печат

Барселона и официјално донесе играч кој ја чини повеќе од милион евра по натпревар

Слободен печат

Ужас во Мексико: Фудбалер уби судија за време на натпревар

Слободен печат

НБА легенда и на 64 години без проблем забива (ВИДЕО)

Слободен печат

На „Енфилд“ никому не му е пријатно, прашајте ги тие од Барселона

Слободен печат

Остави Коментар

Осумнаесет − шест =

Прочитај повеќе

Вечерва половина жители на Бергамо ќе бидат на „Сан Сиро“

Слободен печат

Сориано до УЕФА: Не се точни обвиненијата за Сити!

Слободен печат

Исплатени премиите за пласман во квалификациите на ЕП 2021

Слободен печат

КОМИЧНО: Можеби затоа Арсенал и Јуве се откажаа од потписот на Курзава! (ВИДЕО)

Слободен печат

Манчестер јунајтед го продава Погба за „само“ 50 милион фунти?

Слободен печат

Косовските навивачи се спремни, европскиот сон нема да застане во Скопје!

Слободен печат