Почина затвореникот Џенгис Џемаил

Затвореникот од КПД „Идризово“ Џенгис Џемаил утринава починал од срцев удар. Тој беше осуден за убиство на Амел Зверотиќ. Жртвата беше убиена во 2006 година во приколка кај езерото Треска. Причина за убиството беше наводен долг од 100.000 евра.

Џемаил беше осуден во отсуство на 20 години казна затвор, но по апсењето казната му се намали на 13 години. Таа беше потврдена пред неколку дена од скопска Апелација.

Прочитајте и...  Осум дилери од Кавадарци се приведени, пронајдени се кокаин, хашиш и марихуана

Поврзани вести

Осум дилери од Кавадарци се приведени, пронајдени се кокаин, хашиш и марихуана

Слободен печат

Автобус удри во жена близу трговски центар во Велес

Слободен печат

Шпански државјанин фатен со хероин

Слободен печат

Среде бел ден ограбена 80 годишна старица во нејзиниот дом

Слободен печат

Скопјанец обвинет за тешки кражби

Слободен печат

Тетовец крадел низ локални продавници, расчистени петнаесетина кражби

Слободен печат

Остави Коментар