8 C
Скопје

Tag : затвореник

Хроника

Затвореник од Идризово викендот го поминувал во бар во тетовско, приведен заедно со танчерките

Слободен печат
Ноќеска  во 01.05 часот од страна на полициски службеници од Полициска станица Тетово извршена е контрола во угостителски објект, во сопственост на А.М.(38) од Тетово,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Затвореник направи хаос: Го „помешаа“ со пејачот Хари Стајлс

Слободен Печат
Во Пенсилванија, полицијата го уапси Џејсон Сандерлин (21), кој е обвинет за тешки кривични дела, разбојништво, заговор и криминално однесување и дополнителни прекршоци, вклучувајќи терористички...
Вести Слајдер Хроника

Во КПУ Идризово почина затвореник позитивен на коронавирус

Слободен печат
Во болнички услови вчера почина 72-годишен затвореник од Казнено-поправниот дом „Идризово”, информираат од Управата за извршување на санкции (УИС). „Починатиот затвореник се пожалил на потешкотии...
Хроника

Затворски чувар претепал затвореник

Горан Наумовски
Комаднир од казнено поправната установа во Прилеп применил физичка сила и му нанел тешки телесни повреди на осуденик. Повредите кај осуденото лице биле констатирани од...
Хроника

Пронајдена марихуана кај затвореник во Затвор-Струга

Слободен печат
Одделот за Криминалистичка полиција и затворската полиција од Казнено поправната установа Теферич Струга при контрола и претрес над затворските ќелии во КПУ Затвор Струга кај...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Некогаш еден од најмоќните луѓе во Холивуд, сега затвореник кој пропаѓа – Прва слика на Бил Козби од затворот

Слободен печат
Познатиот комичар Бил Козби (83) беше еден од најмоќните луѓе во Холивуд, а потоа во 2018 година заглави зад решетките во Филаделфија, поради пресудата за...
Хроника

Затвореник пронајден мртов во својата ќелија

Слободен печат
Педесет и двегодишен затвореник од Скопје, вчера утрото бил пронајден мртов во ќелијата во затворот во Шуто Оризари, соопшти МВР. Од страна на лекар од...
Вести Свет

Отслужувал доживотен затвор, а по 37 години е прогласен за невин

Слободен печат
Американецот Роберт Дубоа од Флорида бил осуден за убиство и силување и мина 37 години в затвор… Но, пред извесно време, со помош на современа...
Хроника

Почина затвореник кој издржувал казна затвор во КПУ „Идризово“

Слободен печат
Затвореник кој издржувал казна затвор во КПУ „Идризово“ вчера бил донесен во Клиничкиот центар, по што лекар констатирал смрт без траги на насилство, информира МВР....
Вести Свет

Њујорк тајмс: Експресната пресуда за Вилан укажува дека Москва подготвува понуда за размена на затвореници со Вашингтон

Слободен печат
Пресудата на рускиот суд за американскиот граѓанин Пол Вилан е „исмевање на правдата” и покажува „колку ниско” се паднати односите меѓу САД и Русија, изјави...