Tag : идризово

Хроника

Осуденици од Идризово и вработен во затворот сториле 26 кривични дела

Слободен печат
МВР поднесе кривични пријави за четири лица за сторени 26 кривични дела измама, при што се стекнале со противправна имотна корист од 177.550 денари. Во...
Хроника

Уапсен скопјанец кој се барал за издржување казна затвор од пет години

Слободен печат
Полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка во координација со ЕВР Кисела вода денеска во 12:15 часот на ул.„Благоја Тоска” во Тетово, го привеле...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Јанкуловска е во карантин, допрва ќе се утврдува ризикот за нејзината безбедност во Идризово

Лука Андреев
Согласно протоколот за новодојдени затвореници, односно протоколите на здравствените власти што произлегуваат од епидемијата на корона, оние лица кои доаѓаат кај нив право од својот...
Вести Македонија Слајдер

Алексиќ: Спроведувањето на Јанкулоска во „Идризово” е надвор од секоја законска процедура

Слободен печат
Спроведувањето на Гордана Јанкулоска во „Идризово” е надвор од секоја законска процедура. Знам дека ништо нема да се промени со оваа изјава. Но, таа мислам...
Вести Македонија Слајдер

Јанкулоска спроведена во „Идризово (ВИДЕО)

Горан Наумовски
Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска е спроведена во затворот „Идризово” каде ќе ја отслужува казната затвор од четири години затвор од случајот познат...
Вести Хроника

Со остар предмет нападнат затвореник во Идризово

Михаило Донев
Затвореник завршил со повреди нанесени со остар предмет за време на инцидент во затворот Идризово. „Џ.Б.(20) од селото Теарце, Тетовско, осуденик во установата, пријавил дека...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Тринаесет затвореници од „Идризово“ во самоизолација: Засега никој не развил симптоми на коронавирус

Горан Наумовски
Тринаесет затвореници од казнено-поправниот дом „Идризово“ се во самоизолација бидејќи биле во затворски оддел каде престојувал и осуденик за кој веќе е потврдено дека е...
Вести Македонија

Затвореник во КПУ Идризово позитивен на Ковид – 19, во изолација 10 затвореници

Слободен печат
Во затворот во Идризово регостриран е првиот затвореник позитивен на коронавирусот Ковид – 19. Покрај заразениот од вирусот, во изолација се уште десет затвореници од...
Вести Македонија

Во затворот „Идризово” изградена најголемата судница во државата (ФОТО)

Слободен печат
Делегацијата на ЕУ во Северна Македонија вчера го означи комлетирањето на два проекта од ИПА 2 програмата за поддршка на правосудството во земјата, при што...
Хроника

Почина затвореник од „Идризово“

Полицијата извести дека вчера околу 9 часот во К.П.У. „Идризово“ бил пронајден починат затвореник С.П. (72) од Скопје. На телото на починатиот немало траги на...
MacedonianAlbanianBulgarian