• идризово

Крвава пресметка на затвореници во Идризово, повреден осуденик

Вчера во 14.54 часот во СВР Скопје, од Казнено-поправната установа Идризово било пријавено дека осуденикот Н.И.(25) од Скопје бил повреден во ногата со остар предмет од осуденикот О.Е.(23) од Битола. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.