11 C
Скопје

Tag : осуденик

Хроника

Двајца осуденици се обиделе да силуваат 19-годишно момче во ќелија

Слободен печат
Двајца осуденици се обиделе да силуваат 19-годишно момче во ќелија кое издржувало казна затвор во Охрид, информира Министерството за внатрешни работи. -На 15.09.2020 во 10.45...
Хроника

Кај осуденик во затвор откриени три најлонски паковки марихуана

Слободен печат
33-гододишен осуденик во КПД-Штип е фатен како препродавал марихуана во затворот, информира МВР. СВР Штип поднесе кривична пријава против Е.Р.(33) од Кочани, поради постоење основи...
Вести Македонија

Осуденикот Нинџа на исказ кај Рускоска, добивал закани од осудените за „27 април“

Слободен печат
Александар Василевски -Нинџа, еден од осудените за „27 април“, денеска од затворот во Штип бил спроведен во Обвинителството за организиран криминал и корупција, објави телевизија...
Хроника

Осуденик од Идризово телефонски измамил и оштетил тетовски бизнисмен

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Б.А.(33) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“ и С.Р.(45) од село Арачиново, скопско...
Вести Свет

Затвореник во САД егзекутиран на електричен стол

Слободен печат
Американски осуденик на смрт, кој се изјаснил дека сака да умре на електричен стол, е егзекутиран доцна синоќа во американската сојузна држава Тенеси. Смртта на...
Хроника

Не сакал во затвор, па решил да замине од државата

Вчера попладне на граничниот премин Табановце бил уапсен 33-годипниот У.Б. од тетовското село Желино, бидејќи полицијата го барала за издржување на казна затвор. – Во...
Хроника

Затворските транспортни комбиња РАК РАНА НА ЗАТВОРИТЕ

Горан Наумовски
Расипаното транспортно комби, возило на штипскиот затвор за превоз на затвореници за кои постои висок безбедносен ризик за безбеден транспорт, 13 дена ќе биде во...
Хроника

Почина затвореникот Џенгис Џемаил

Горан Наумовски
Затвореникот од КПД „Идризово“ Џенгис Џемаил утринава починал од срцев удар. Тој беше осуден за убиство на Амел Зверотиќ. Жртвата беше убиена во 2006 година...