-1.3 C
Скопје

Tag : КПД Идризово

Вести Скопје

СВР Скопје: Приведен 21-годишен скопјанец и спроведен во КПД „Идризово“ за издржување на казна

Слободен печат
Полициски службеници од СВР Скопје денеска го привеле скопјанецот А.Б. (21) по кого била распишана потерница за издржување на затворска казна. – На 03.11.2020 година...
Хроника

Почина затвореникот Џенгис Џемаил

Горан Наумовски
Затвореникот од КПД „Идризово“ Џенгис Џемаил утринава починал од срцев удар. Тој беше осуден за убиство на Амел Зверотиќ. Жртвата беше убиена во 2006 година...