Победничката од „Ѕвездите на Гранд“, Џејла Рамовиќ слави полнолетство! (ФОТО)

Инстаграм

Многумина ја нарекуваа откритие на годината, но Џејла Рамовиќ, убавицата од Дрина и девојката која со својот глас го омекнува и најтврдото срце, е победничката во шоуто „Ѕвездите на Гранд“ за 2019 година.

Таа своите денови ги поминува во изолација како и повеќето од нас, каде што ужива во прекрасните реакции на публиката за нејзината нова песна „Руине“. Не требаше да помине многу време за песната да го добие и својот спор и стане хит во регионот.

Џејла денес го слави своето полнолетство во кругот на семејството, а на Инстаграм со своите фанови сподели некој од модните комбинации кои ќе ги носи на својата „домашна роденденска вечера“ и побара од нив да помогнат околу изборот.

Сестрата на Џејла се пофали на својот инстаграм-профил со тортата на пејачката.


За разлика од нејзината песна, животот на Џејла е одличен. Оваа девојка која плени со својата убавина и едноставност, покрај големата популарност е приземна и ги живее најубавите години. Пред неа се огромни предизвици и успеси кои е спремна да ги прифати, изјави таа.

View this post on Instagram

? @kojidino @blink.weddings

A post shared by DZEJLA RAMOVIC (@dzejlaramovic) on

Видео на денот