3.9 C
Скопје

Ова е вистинското име на српскиот „крал на белградското подземје“

Кристијан Голубовиќ во моментов е актуелен учесник во едно реално шоу „Задруга“, а неговото име често се појавува во регионалните медиуми, без разлика дали станува збор за вести поврзани со белградското „подземје“, спомени од 90-тите години на минатиот век или останатите реални шоуа.

На регионот тој му е познат по своите криминални дела, а има одлежано и голем број затворски казни во Германија, Србија и Грција.

Кристијан Голубовиќ / Фото: Facebook

Но, малкумина знаат дека неговото вистинско име е всушност Александар, а не Кристијан како што се претставува.

Ова е една од последните изјави на Александар:

Завршив во затвор во Патра, Грција, во февруари 1996 година. Бев осуден на четири и пол години затвор. Со мене имаше седум Срби, осум Македонци, двајца Бугари, еден Хрват и еден Босанец. Другите осуденици ги малтретирале. Тие шепотеа во агонија! Тогаш дојде кралот! За да ги бранам, добив 100 ножеви за четири и пол години, убив девет лица, а не добив ниту ден затвор“, се „пофали“ Голубовиќ и продолжи да ги забавува гледачите на реалното шоу.

Кристијан Голубовиќ повторно уапсен и тоа на денот кога е ослободен: Имал бизарни таблички на автомобилот (ФОТО)

Прочитајте и...  При изборот на пулс-оксиметар, одберете од докажан производител

Поврзани вести

ФОТО|Јелена Карлеуша и Наташа Беквалац приредија вистинска новогодишна бајка! Погледнете ја зимската магија во домот на пејачките

Ивана Стамевска

ФОТО| Таа не носи памучни пижами: Погледнете што облекува згодната Георгина пред спиење!

Слободен печат

Српскиот актер Ненад Јездиќ итно хоспитализиран поради пневмонија!

Слободен Печат

Јованка Орлеанка: Небесните гласови ја воделе низ битките, а ја однеле и на клада, умрела како маченичка за да стане светица

Слободен Печат

Наташа Беквалац има три брака зад себе, а нејзиниот љубовен живот е „на пауза“ веќе подолго време!

Слободен Печат

Како парот кој водел љубов во соседната соба го инспирирал Леонард Коен да стане музичар

Слободен печат

Остави Коментар