7 C
Скопје

Откриени хонорарите на актерките за продолжението на серијата „Сексот и градот“

Веќе е потврдено дека Сара Џесика Паркер, Синтија Никсон и Кристин Дејвис ќе ги снимаат новите епизоди од култната серија „Сексот и градот“, но без Ким Катрал, а сега протекоа инфорамции и за нивните хонорари.

Римејкот на „HBO Max“ ќе го носи називот „And Just Like That…“ и ќе има 10 епизоди кои ќе траат по 30 минути, а актерките за овој нивни ангажман ќе добијат по еден милион долари, тврди „Variety“.

Серијата ќе го следи пријателството на Кери, Миранда и Шарлот како и нивниот љубовен живот во 50-те години, а според плановите снимањето треба да започне на крајот на пролетта.

Сара на Инстаграм го објави видеото како најава за серијата, а први се огласија и нејзините познати колешки.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SJP (@sarahjessicaparker)

„Даааа“, напиша Риз Витерспун. „Не можам ниту да дишам“, истакна Дру Баримор. „Врескам од длабочината на белите дробови“, коментираше Зои Кравиц.

Прочитајте и...  ФОТО | Сите ја обожававме секси „чуварката на плажа“ во деведесеттите: 30 години подоцна таа се уште изгледа неверојатно добро!

Многу обожаватели не можеа да го сокријат воодушевувањето поради снимањето на продолжението на серијата, но многумина забележаа и дека Ким Катрал навистина ќе недостасува.

Кери откри зошто ја нема Саманта во новата сезона на „Сексот и градот“

Поврзани вести

Како да препознаете дека некој ве лаже? Внимавајте на говорот на телото

Слободен Печат

ФОТО: Северина и пркоси на зимата во костим за капење

Слободен печат

Пријанка Чопра прозборе за првата средба со нејзиниот сопруг: Искрено, ме шокираше со својата дрскост

Слободен Печат

Александра Радуловиќ, мајката на Милена: „До пред една недела очекувавме сè, освен ваква поддршка“

Слободен печат

Кортни Кардашијан e во врска со тапанарот на „Blink-182“?

Слободен Печат

Моника Белучи и нејзините 4 правила за убавина и здравје во шестата деценија

Слободен печат

Остави Коментар