3.4 C
Скопје

Tag : откриени

Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Откриени хонорарите на актерките за продолжението на серијата „Сексот и градот“

Слободен печат
Веќе е потврдено дека Сара Џесика Паркер, Синтија Никсон и Кристин Дејвис ќе ги снимаат новите епизоди од култната серија „Сексот и градот“, но без...
Хроника

Откриени над 15.000 парчиња пиротехнички средства во Гостивар

Денеска околу 10.40 часот на улица „Гоце Делчев“ во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода З.К.(24) од...
Хроника

Во камион откриени 25 мигранти

На автопатот Штип – Свети Николе, поточно кај селото Кривидол, вчера околу 18 часот полициски службеници забележале товарно возило „мерцедес вито“, со пробни регистарски ознаки,...
Хроника

148 мигранти откриени кај Демир Капија и Ваксинце

Вчера во 8.50 часот од полициски службеници од Полициската станица Неготино, во близина на Прждевски споменик, Демир Капија, било сопрено патничко возило „ауди“, со скопски...
Жена Магазин Магазин слајдер

Откриени рамена – Полн погодок за ова лето (ФОТО)

Слободен печат
Сите копнееме по убави парчиња облека што ја откриваат кожата – а меѓу омилените се оние што ги откриваат рамената. Од елегантни фустани кои ги...
Хроника

Кај Демир Капија откриени 113 мигранти

Ноќеска на автопатот Гевгелија – Демир Капија, кај клучка Миравци, полициски службеници го лишиле од слобода И.П.(30) од Косово поради тоа што при преглед во...
Вести Македонија Слајдер

Филипче: Откриени се 13 болни од коронавирус

Горан Наумовски
Според денешниот билтен има 53 оздравени пациенти од Ковид-19. За жал, на Клиниката за инфективни болести починаа две лица, жена од тетовсото село Желино и...
Хроника

Откриени дрвокрадци среде полициски час

Група дрвокрадци е откриена вчера на врв на планината Беласица во местото „Свидовска крстосница”, каде на две различни локации на оддалеченост од неколку стотина метри...
Хроника

Откриени 78 мигранти кај штипската населба Три Чешми

МИА Агенција
Откриени се 78 мигранти кај штипската населба Три Чешми на патот во изградба Штип – Кочани. Портпаролот на СВР-Штип Гордана Панајотова во соопштение до медиумите...
Еспресо Шоу биз

Откриени кои се кодните имиња на кралицата Елизабета и принцот Хари

Слободен печат
Ако некој е под лупа на јавноста, тоа сигурно е британското кралско семејство. За тоа во добар дел е заслужна и мистеријата која владее околу...