Одом со лажен пенис до Олимписки игри

Двократниот шампион во НБА лигата со ЛА лејкерс, Ламар Одом освен по кошаркарскиот талент е познат и по скандалите во приватниот живот. Тој е поранешен сопруг на риалити ѕвездата Клое Кардашијан, а поради проблемите со дрогата редовно беше во центарот на вниманието. Пред три години се предозира и за малку ќе починеше.

Одом откако го заврши лекувањето од зависности од дрога, почна да пишува книга за бурниот живот. Тој пишува како успеал да помине на допинг тестот во пресрет на Олимписките игри во Атина 2004 година, кога имаше 25 години.

– Среќата дека сум помеѓу 12 кошаркари за Олимписки игри набрзо се претвори во нервоза кога ме известија дека морам да одам на тест за дрога. Ме повикаа од Кошаркарската федерација на САД и ми кажаа дека од ВАДА (Светска антидопинг асоцијација) ќе дојдат во мојата куќа. Немаше шанси да поминам на тестот бидејќи пушев марихуана секој ден. Ме фати паника. Почнавме да „гугламе“ лажни пениси и да бараме начин како да го поминам тестот – ексклузивно објавува магазинот „Пипл“, дел од мемоарите на Одом.

Прочитајте и...  Заработува 30 милиони евра годишно, a во родниот Уругвај коси трева! (ВИДЕО)

„Откако го набавивме лажниот пенис, мојот личен тренер, ја стави својата урина и успеав да го „поминам“ допинг тестот“, зборува Одом.

Ламар Одом не успеа да се закити со златниот медал на ОИ во Атина, туку репрезентацијата на САД ја освои бронзата, додека дрим тимот мораше да се задоволи со третото место.

Прочитај повеќе

Германецот му верува на Михајловски: Дисингер верен на Вардар!

Слободен печат

Шеста рунда, нема заразени во Премиер лигата

Слободен печат

Адеми блеска во дресот на Динамо Загреб (ВИДЕО)

Слободен печат

Унгарски борач прележа коронавирус, па почина откако се врати на тренинг!

Слободен печат

Вернер се посрамоти пред „трансферот“ во Челси! (ВИДЕО)

Слободен печат

Неопислива среќа, Ѓоковиќ: Мојот прв тениски рекет! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Санчо парично казнет поради шишање без маска (ФОТО)

Слободен печат

Баварски час по фудбал во Леверкузен! (ВИДЕО)

Слободен печат

Мојсов останува во редовите на АЕК Ларнака

Слободен печат

На денешен ден: Кошаркарскиот „Моцарт“ ги постигна последните 30 поени!

Слободен печат

Каква радост, тренерот на Фрајбург почна да ги „тепа“ сите! (ВИДЕО)

Слободен печат

Барса со Луис Суарез против Мајорка и Трајковски!

Слободен печат