-8 C
Скопје

Од секс симбол до жена од село – Го напушти гламурот и продолжи да живее како што сака – Изабела Роселини! (ФОТО)

Како ќерка на убавицата и позната актерка Ингрид Бергман и италијанскиот режисер Роберт Роселини, не не чуди што Изабела Роселини тргна по стапките на своите родители, меѓутоа, нејзините први значајни ангажмани се случиле, според денешните стандарди, доста доцна.

Во доцните деведесети таа ја започна кариерата на модел која е прекината со раскинувањето на договорот со „Ланком“, бидејќи наводно, во своите 40-ти, таа била престара за да биде амбасадорка за убавината на парфем. Но таа соработка е обновена кога во 2016 година Исабела веќе беше во своите 60-ти, а продолжена е се до денес.

Фото: Инстаграм
една половина таа, една половина мајка и

Светската слава ја стекна во филмовите „Сино кадифе“ и „Смртта добро и прилега“ 1980-ти и 1990-ти, но Роселини не престана да глуми ниту денес. Освен со појавувањето во филмот „Непријател“ и серијата „Домино“, таа во 2000-та ја режираше, продуцираше и глумеше во веб серијата „Green Porno“. Во неа на забавен и духовит начин ги објаснуваше ритуалите на парење, влегувајќи во улога на животните.

Прочитајте и...  Весна Бејби со емотивна реакција за Милена Радуловиќ: Нема компромис за предатори

Доколку се уште не се го погледнале, погледнете го животнинското царство на начин на кој не сте го виделе досега. Со слична тематика се занимава и во најновото „Sex & Consequences” комично онлајн шоу (кое сепак е поддржано со научни факти) и ја објаснува репродукцијата кај животните.

Фото: Инстаграм

Но нејзината љубов ниту интересот не застануваат на тоа. Изабела Роселини е горда сопственичка и на фарма на Лонг Ајланд на која се наоѓаат кокошки, овци и други животни, за што редовно известува на својот Инстаграм профил, а дури ја објави и книгата „My Chickens and Me”.

Фото: Инстаграм

Изабела Роселини, актерка во триесетите, модел во четириесетите, режисер и жена која живее на фарма во своите шеесети, е инспирација за сите нас и доказ дека за ништо во животот никогаш не е доцна.

Прочитајте и...  ФОТО: Кајли Џенер ја покажа луксузната бања, фановите ја исмејаа поради еден детаљ

Поврзани вести

ВИДЕО: По трауматичните сведоштва за сексуалните злодела на Мика Алексиќ, Балканот масовно го споделува ова видео од новинарката Јелена Обучина

В.Т.

Дневен хороскоп за 19 јануари: Се наоѓате во период во кој ќе остварите многу соништа

Слободен печат

ФОТО | Во 2021 потребна ви е само една чанта: Ова моделот на годината кој одговара за сите прилики!

Слободен печат

ФОТО: Кајли Џенер ја покажа луксузната бања, фановите ја исмејаа поради еден детаљ

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО: Гледачите се пожалија дека не можат да спијат откако ја гледале серијата за еден од најморничавите сериски убијци

Слободен печат

Не се обидувајте да ги измамите: Хороскопски знаци кои веднаш ги „намирисуваат“ лажговците

Слободен печат

Остави Коментар