Облека за канцеларија: Дали имате потреба за гардероба за секој ден посебно?

гардероба секој ден
Фото: Профимедиа

Дали сакате да оставите впечаток на вашето работно место?  Дали се облекувате за да покажете став и невербален исказ за вашата личност? Ако одговорот на овие прашања е да, тогаш знаете дека пронаоѓањето различен изглед за секој ден во неделата може да биде предизвик.

Ретко имате време да ја разгледате целата гардероба за да изберете комбинација на облека и додатоци што можат да бидат удобни и стилски.

Ова се неколку совети да се ослободите од таквите грижи и со минимален напор да го извлечете најдоброто.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Aliffnoon Jewels (@aliffnoonjewels)

Накит

Причината зошто накитот се наоѓа на врвот на листата е затоа што за искажување став нема ништо подобро од парче накит. Од огромно значење е кога влегувате во некоја просторија, вашиот изглед  веднаш да го привлече вниманието на луѓето.

Лесен начин е пар прекрасни прстени кои би ја завршиле работата.  Имате можност да изберете од разни видови прстени  по ваш вкус.

Тешко е да се заборави впечатокот убавина на осебните парчиња накит. Боите  и облиците , секако префинети ,не нападни, и аурата што ја создаваат сигурно ќе трае многу подолго откако ќе заминете.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by eShakti (@eshakti)

Јакна

Имајќи го ова разновидно  парче облека во вашиот плакар, секогаш може да ви помогне да направите исчекор  во вашиот стил. Избирањето на вистинскиот дизајн и колорит  може да ви помогне максимално да заблескате во секоја облека што ја носите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by O4J fashion brand (@theladykitan)

Со правилен избор на јакни може да се изгледај стилски и во исто време да се зајакнат атрибутите на карактерот…

Иако витален аспект е да изберете дизајн што може да оди со се‘, од скроени панталони до фустан. Можете да изберете природни нијанси што им одговараат на низа опции.

Блуза

Многу експерти за стил честопати ја нагласуваат моќта на базичните бели кошули особено од свила. Свиленитеи блузи  со убаво деколте секогаш може да се покажат како основно парче облека. Може да оди со неколку стилови и може да ви помогне да оформите различен изглед со смиреност и едноставност.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Etcetera (@etceteranyc)

Белата боја е една од најпогодните класични опции што може да ја подобри секоја форма на тело или тон на кожа. Ако имате такво парче во вашата гардероба, бидете сигурни дека никогаш нема да се изморите од тоа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by My Fashion Shop (@myfashion23_shop)

Неколку убави  џемпери  имаат потенцијал да бидат совршено надоплнување на ваквото парче.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @rouge_rouge_rouge2020

Панталони или здолништа

Вашиот стилски избор може да помогне да се дефинира поголемиот дел од колекцијата на панталони во вашата гардероба. Сепак, можете да изберете  црни панталони и пар фармерки во плакарот. Овие можат да ви помогнат да ги решите сите грижи за вашата облека во текот на целата недела. Црните панталони можат да ви помогнат во работните денови, додека фармерките можат да бидат одлични како секојдневна облека.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @mist_official24

Клучен аспект што треба да го имате предвид додека ги купувате фармерки е да се одлучите за оние кои навистина добро ќе ви прилегнат. Така ќе си обезбедите феноменална база во секое време.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dressa (@dressa_magyarorszag)

Совршено спарување за секаква блуза или јакна може да бидат подолгите здолништа. Тие изгледаат повеќе водечки во споредба со оние до коленото. Така можете да избегнете да имате премногу пенкало здолништа во вашата гардероба.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by CharitesVintage (@charites.vintage)

Чевли

Ако вклучите салонки, мокасини и влечки во вашата колекција на чевли, можете да ја покриете речиси секоја облека со која би ги искомбинирале. Може да имате комбинации по ваш избор и да создадете широк опсег на опции за стилизирање.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jesaa Gh (@jesaa_gh)

Затоа, поседувањето соодветен сет на облека и додатоци може да ви помогне да го оформите  совршениот изглед секој ден во неделата.

Кога ги избирате парачињата, не заборавајте да ја одредите нивната употреба.

Правењето такви планови може да ви помогне да ја сортирате гардеробата и да ги имате само оние кои ви се потребни.

Видео на денот