2 C
Скопје

Tag : канцеларија

Магазин Магазин слајдер Семејство

ФОТО I Домашните канцеларии на познатите блогерки се вистинска инспирација: Еве како да си направите совршено катче за работа

Слободен печат
Поради пандемијата која се уште го измачува светот, домашните канцеларии станаа реалност во речиси сечиј живот. Доколку досега не сте и посветиле време на „домашната...
Живот Магазин Магазин слајдер

ГАЛЕРИЈА: Канцелариски простор во објект на улица Рајко Жинзифов во Скопје

СП.
Канцеларискиот простор на фотографиите се наоѓа на приземјето на еден станбен објект во центарот на Скопје, изграден пред земјотресот во 1963 година. Поради претрпените оштетувања,...
Вести Свет

Анкета: Речиси 90 отсто од вработените сакаат да бираат за работа од дома или во канцеларија

Слободен печат
Речиси 90 отсто од работниците сакаат да имаат избор дали да работат од дома или од канцеларија по укинување на ограничувањата во борбата против коронавирусот....
Вести Слајдер

Привремена канцелација во Белата куќа: Трамп ќе биде сместен во просторија на ниво на подрумот

Слободен печат
Новиот работен простор на претседателот Доналд Трамп во Белата куќа ќе биде привремена канцеларија што се наоѓа на нивото на подрумот, во непосредна близина на...
Вести Македонија

Началникот на СВР Струмица испукал куршум во својата канцеларија

Слободен печат
Началникот на СВР-Струмица, Васил Тодоров, пред два дена, додека бил на работа во својата канцеларија, од службениот пиштол испукал еден куршум, кој завршил во подот....
Вести Економија

Отворена канцеларија за аплицирање за субвенции во Росоман

Слободен печат
Со цел да се олесни поднесувањето на апликациите за користење на субвенции во Росоман е отворена дополнителна канцеларија која со работа почнува од утре. Освен...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Од оставата направи канцеларија за работа од дома: Решение кое воодушевува, а може да го искористите и Вие! (ВИДЕО)

Слободен печат
Сите ја имаме онаа просторија во која најчесто оставаме буквално се, и што ни треба и што воопшто не ни треба… Оваа девојка реши токму...
Здравје Магазин

Работното место почва за инфекции: Заразите како пинг-понг топка меѓу колегите

Слободен печат
Најголемиот број заразни болести се пренесуваат преку контакт и по респираторен пат, па затоа затворениот простор во кој престојуваат многу луѓе, како што е канцеларијата,...
Вести Регион

Колинда по истекувањето на мандатот ќе го искористи правото на плата и канцеларија

Слободен печат
Претседателката на Хрватска Колинда Грабар-Китаровиќ, според сознанијата на Нова ТВ, по истекот на мандатот ќе го искористи правото на шест месеци полна и шест месеци...
Вести Македонија Слајдер

Пожар во канцеларија во болницата „8 Септември“

МИА агенција
Канцеларија во која се чувал архивски материјал во Градската општа болница „8 Септември” е опожарена ноќеска, но нема повредени лица. Причинета е само материјална штета....