Нови цени на тест за ковид-19 во Клиника „Жан Митрев“

Сведоци сме на континуираниот пораст на бројот на лица позитивни на COVID-19, а со самото тоа и зголемена потреба од навремено и точно дијагностицирање на присуство на вирусот. Со цел полесно справување со пандемијата и зачувување  на здравјето на населението, генетската лабораторија при Клиничката болница Жан Митрев овозможува специјални поволности на PCR тестирањата.

Капацитетите се неколкукратно зголемени и на располагање Ви стои тимот кој е единствениот во државата што го декодираше геномот на коронавирусот SARS-CoV-2 и има најдобро познавање на неговата геномска структура.

Во зависност од Вашите потреби достапни се неколку различни опции:

За компании:
1. Индивидуални тестови
* Над 50 лица – 40% отстапка или 2450 ден/човек
* 20-50 лица – 30% отстапка или 2750ден/човек
*  до 20 лица – 25% отстапка или 3000 ден/човек

Прочитајте и...  Статистика: Пад на индустриското производство во октомври за 5,2 отсто, а од почетокот на годината за 11,3

2. Пулинг т.е тестирање на група:  1500ден/лице + доплата 2450 ден во случај на позитивни резултати

За семејства:
од 2 до 10 члена – 25% отстапка или 3000 ден/лице.

Тестирањето се врши со земање на примерок брис од нос и грло кои се обработуваат со помош на PCR метода. Резултатите се готови најдоцна 24 часа по земање на примерокот. Во цената е вклучен и превод на еден од светските јазици, така што тестот може да се користи за патување.
Постои и опција за теренско земање на материјал.

За сите останати прашања, детали и поволности, слободно јавете се на 02/3091-484 или пишете ни на: [email protected].


Koмерцијален текст

Поврзани вести

Калеска Ванчева: Попис мора да има

Слободен печат

Аризона го прогласи Бајден за официјален победник на претседателските избори

И.И.

ВИДЕО | Милошоски: Одброени се деновите на Заев, ги обедини граѓаните против него

Слободен печат

Турција воведува полициски час и целосно „заклучување” за викенд

И.И.

ЦУК предлага Собранието да ја продолжи кризната состојба

Слободен печат

Хенкок: Во Англија повторно го држиме вирусот под контрола

И.И.

Остави Коментар

MacedonianAlbanian