Tag : жан митрев

Вести Македонија Слајдер

Д-р Жан Митрев за Сител: Филан избра погрешен пат и за тоа ќе сноси одговорност

Слободен печат
Д-р Жан Митрев за Сител открива дека неговиот син Филан кој во судот во Франкфурт е обвинет за тероризам, живеел во Германија и тој немал...
Вести Македонија Слајдер

Жан Митрев за написите за Филан: Тоа не е мојот син!

Слободен печат
„Тој не е мојот син“, вели кардиохирургот Жан Митрев за А1 он, по објавувувањето на информациите дека 25-годишниот Филан Митрев лани во ноември бил уапсен...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Синот на д-р Жан Митрев обвинет за тероризам во Германија (ФОТО)

Марина Дамческа
Во регионалниот суд во Франкфурт започна судскиот процес во кој обвинет за тероризам е германскиот државјанин Филан М. кој е по потекло од Македонија. Како...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Митрев: Не сум оптимист, наесен ќе биде многу лошо

Слободен печат
Кардиорирургот Жан Митрев истакна дека наесен не очекува полошо сценарио, бидејќи доаѓа сезона на грип, а дополнителен проблем е и загадувањето на воздухот. Жан Митрев:...
Вести Македонија Слајдер

Жан Митрев: Вирусот кај дел од пациентите се однесува како на симптоми на сида

Слободен печат
Колективен имунитет или корoна зачинета со есенски грип, како да го победиме невидливиот непријател. Кардиохирургот д-р Жан Митрев во „Само вистина“ зборуваше за симптомите на...
Вести Македонија Слајдер

Д-р Жан Митрев: Кај некои пациенти кај кои ситуацијата е многу влошена, незнам длаи воопшто може да се помогне

Слободен печат
Најмладиот пациент кој ние го лекувавме како клиника „Жан Митрев“ е 23-годишно момче во тешка состојба. Многу од пациентите кои ги презедовме дојдоа од ГОБ...
Вести Македонија Слајдер

Жан Митрев: Со прочистување на крвта досега излечивме 25 пациенти со изразени симптоми на Ковид-19 (ВИДЕО)

Слободен печат
Со примена на еден нов концепт на хемофилтрација, прочистување на крвта досега во клиниката „Жан Митрев” се излечени 25 пациенти кои биле во тешка состојба....
Вести Македонија Слајдер

Значајно поглавје во македонската биомедицина- прочитан кодот на вирусот, мутацијата во Македонија ја зголемува преносливоста и заразноста

Слободен печат
Тимот од Лабораторијата за Генетика и персонализирана медицина од Клиниката „Жан Митрев“ во соработка со партнерска компанија, предводен од д-р Горан Кунгуловски, ги секвенционираше првите...
Вести Македонија Слајдер

Клиника „Жан Митрев”: Со хемофилтрација до негативен тест за Ковид-19

Слободен печат
Пациент во итна состојба, во хеморагичен шок, поради руптура на абдоминална аневризма, бил примен во Клиниката „Жан Митрев” каде му бил извршен зафат по кој...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

ИНТЕРВЈУ Жан Митрев: Најмногу ме плаши тоа што ковид-19 предизвикува депресија и чувство на катаклизма

Слободен печат
„Прес конферниција“ е насловот на неделното мега интервју со познати личности од сите области на јавниот живот. Од политиката, науката, културата, спортот, естрадата. Авторот на...