8 C
Скопје

Нов кул тренд го освои светот: Врзете ги сандалите врз панталоните – трик кој ги издолжува нозете!

Нагласувањето на струкот, градите или колковите – сето тоа се сосема стандардни модни пракси кои се користат веќе со векови.

Но, ова лето дизајнерите повикуваат да ги нагласите – зглобовите!

Современите модерни жени на почеток беа изненадени од овој тренд. Овој мини тренд не настана на социјалните мрежи, туку на модните писти. Новиот стилски трик беше забележан на модните ревии за пролет/лето на “JW Anderson”, “Toga” и “Charlotte Knowles” – сите овие брендови го претставија истиот тренд, настапувајќи на лондонската Недела на модата.

Фото: Профимедиа

Подоцна ја забележавме истата техника и кај хероините на уличниот стил. И додека навистина нѝ се допаднаа смелите верзии на дизајнерите, не е неопходно да бидеме толку радикални за да изгледаме тренди.

Прочитајте и...  Вил Смит размислува да влезе во политиката
Фото: Профимедиа

Комбинацијата на широки панталони со сандали на врзување изгледа убаво, но за да изгледате елегантно, а не ексцентрично, можете да одберете покласични и посмирени комбинации и да позајмите идеи од ѕвездите на уличниот стил.

Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм

Поврзани вести

„Се чувствував виновен и длабоко посрамотен“: Ентони Хопкинс призна зошто му се препуштил на алкохолот

Слободен печат

ВИДЕО | Сон на секој што чува домашно милениче и нема двор: Лола е куче што користи нокшир!

Слободен печат

Лесно влегуваат во долгови и не знаат за доста: Овие 5 хороскопски знаци се најголемите трошаџии

Слободен печат

ФОТО | Ги извлекле нивните среќни броеви на лотарија за „џек – пот“, а Рејчел и Лиам не го уплатиле добитното ливче!

Слободен печат

Богатата наследничка во долгови: Тамара во 2020 година загубила милиони!

Слободен печат

ФОТО: Максимализам, новиот популарен тренд во уредување на домот

Слободен печат

Остави Коментар