20.8 C
Скопје

Tag : сандалите

Жена Магазин Магазин слајдер

Нов кул тренд го освои светот: Врзете ги сандалите врз панталоните – трик кој ги издолжува нозете!

Слободен печат
Нагласувањето на струкот, градите или колковите – сето тоа се сосема стандардни модни пракси кои се користат веќе со векови. Но, ова лето дизајнерите повикуваат...
Жена Магазин Магазин слајдер

Не ги избегнувајте сандалите – Средете ги стапалата во два едноставни чекори!

Слободен печат
Топла вода, турпија и хидратантна крема како задолжителен дел од негата...
Еспресо Мода

Модните експерти велат дека се вистински хит на сезоната: Враќање на сандалите од деведесеттите! (ФОТО)

Слободен печат
Овие сандали владееа со модната сцена на крајот на минатиот век, а сега по 20 години, повторно ја освојуваат модната сцена. Познато е дека модата...
Еспресо Мода

Им пркоси на критичарите: Џесика Алба во сандали од кои жените не се одвојуваат! (ФОТО)

Слободен печат
Џесика Алба (38) се појави во една парфимерија во Милано облечена во летна варијанта која ги воодушеви минувачите, а на себе ги носеше и добро...
Еспресо Мода

4 најпопуларни видови на сандали за ова лето (ФОТО)

Слободен печат
Според модените трендови кои ги налага модниот свет и трендсетерките ги идентификувавме четирите видови на сандали кои се најпопуларни и најрелевантни за ова лето, вклувајќи...