20.8 C
Скопје

Им пркоси на критичарите: Џесика Алба во сандали од кои жените не се одвојуваат! (ФОТО)

Џесика Алба (38) се појави во една парфимерија во Милано облечена во летна варијанта која ги воодушеви минувачите, а на себе ги носеше и добро познатите сандали.

Имено, американската актерката избра лесен и лелеав фустан со боја на праска и сандали со масивна платформа кои во моментот се вистински моден хит.

профимедиа

Жените ширум светот полудеа за овој модел на сандали, иако модните критичари не се воодушевени со овој сезонски тренд.

профимедиа

Модните експерти веќе неколку години најавуваа пад на популарноста на овие сандали, но нивните предвидувања се уште не се покажаа како точни бидејќи ги носат и трендесетерките, но и познатите дами.

Поврзани вести

ФОТО | Кое е новото момче на Цеца: Син на поранешен спортист и политичар, угостител и татко на малолетна ќерка

Слободен печат

Новогодишни бастунчиња

Слободен печат

ВИДЕО | Синот на познатиот политичар објави емотивно видео: Амди Бајрам плаче додека му пее Шериф Коњевиќ!

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО | 48 часа предходно сам на себе си ставал витамински инекции: Познатиот пејач почина од Ковид – 19!

Слободен печат

Ќерката на Трамп беснее на плажа во Мајами, Американците се бесни на неа: „Стави маска на лицето!“

Слободен Печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Остави Коментар