Модните експерти велат дека се вистински хит на сезоната: Враќање на сандалите од деведесеттите! (ФОТО) - Слободен печат

Модните експерти велат дека се вистински хит на сезоната: Враќање на сандалите од деведесеттите! (ФОТО)

Овие сандали владееа со модната сцена на крајот на минатиот век, а сега по 20 години, повторно ја освојуваат модната сцена.

Познато е дека модата се врти во круг и дека трендовите се враќат и побрзо од очекуваното.

Ова лето на модната сцена се враќа стилот од 90-те години. Станува збор за сандалите со квадратен облик.

Токму ваквите сандали во тие години ги носеа сите познати дами.

Ретро силуетата ни се враќа во поубаво светло отколку кога се појави, па така сега имаме сандали со ременчиња, мокасини и папучи.

Овој модел ќе го направат секој стајлинг интересен.

View this post on Instagram

Obsessed 😍

A post shared by Everyday casual style (@llunabe) on

Прочитај повеќе

Спас за сувата кожа – Маска од мандарини

Слободен печат

Трендови во спалната соба: „Свет секс“ е главен хит во 2020 година!

Слободен печат

„Штом го погледнав…“ Дара Бубамара повторно снимила експлицитно видео! (ФОТО)

Слободен печат

Експлицитни сцени кои им се тешки дури и на искусните актери: Оваа жена знае како да ги опушти

Слободен печат

ЛУКСУЗ НА МАЛДИВИТЕ: Еве како ужива Лепа Брена со семејството (ФОТО)

Слободен печат

Инстаграм модел ги покажа своите ГОЛИ гради на снег и ги израдува припадниците на посилниот пол (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

11 − 7 =

Прочитај повеќе

Урната на Неда Арнериќ положена во Алејата на заслужни граѓани: Пријателите и колегите за последен пат се збогуваа од актерката (ФОТО)

Слободен печат

Приказни од ЗЛОСТАВУВАНИ ЖЕНИ кои го шокираа БАЛКАНОТ: Професор заклучил ученичка во кабинет, па почнал со своите БОЛНИ дејствија

Слободен печат

Романтични комедии од деведесеттите од кои никогаш нема да се заситиме (ВИДЕО)

Слободен печат

Кралското семејство и прекарите: Меган Маркл добила понижувачка „титула“

Слободен печат

Еминем ја налути јавноста: Во нова песна на „неприфатлив“ начин пее за бомбашкиот напад на концертот на Аријана Гранде

Слободен печат

РИЈАНА ПРЕСЕЧЕ: Пејачката ја прекина тригодишната врска со милијардерот Џамил

Слободен печат