Модните експерти велат дека се вистински хит на сезоната: Враќање на сандалите од деведесеттите! (ФОТО)

Овие сандали владееа со модната сцена на крајот на минатиот век, а сега по 20 години, повторно ја освојуваат модната сцена.

Познато е дека модата се врти во круг и дека трендовите се враќат и побрзо од очекуваното.

Ова лето на модната сцена се враќа стилот од 90-те години. Станува збор за сандалите со квадратен облик.

Токму ваквите сандали во тие години ги носеа сите познати дами.

Ретро силуетата ни се враќа во поубаво светло отколку кога се појави, па така сега имаме сандали со ременчиња, мокасини и папучи.

Овој модел ќе го направат секој стајлинг интересен.

View this post on Instagram

Obsessed ?

A post shared by Everyday casual style (@llunabe) on

Видео на денот