Николов за водство на Македонија против Израел (ВИДЕО)

Македонската фудбалска А репрезентација води со 1:0 после првото полувреме против Израел во последниот натпревар вечерва во Скопје од квалификациите за ЕП 2020.

На Националната арена „Тодор Проески“ во првите 45 минути целосна контрола на топката имаа момците на Ангеловски.

Се редеа шансите пред голот на израелскиот голман Харуш кој конечно го матиравме пред крајот на првото полувреме.

После еден изведен корнер, голманот Харуш не реагираше најдобро и воедно блокиран, тоа го искористи нашиот репрезентативен Бобан Николов кој ја упати топката во небранетиот дел на голот.

Голот на Македонија за водство од 1:0 можете да го погледнете на видео записите:

Прочитајте и...  Идниот собраниски состав поскоро да се наврати на Законот за заштита од дискриминација, порачуваат од ЕПИ

Прочитај повеќе

Распишана меѓународна потерница по Здравко Мамиќ

Слободен печат

Повторно на теренот: Млада кошаркарка посилна од леукемијата

Слободен печат

Македонија против Грција, Исланд и Литванија во мундијалските претквалификации

Слободен печат

Гризман и следната сезона ќе игра за Барселона!

Слободен печат

Враќање на големиот шампион – Алонсо официјално во Рено!

Слободен печат

Челси фаворит за Хаверц, но 100 милиони евра се премногу!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Сениорките ги дознаваат ривалите на патот кон СП 2021

Слободен печат

Елмас ќе потпише нов договор со Наполи!?

Слободен печат

Ѓоковиќ: Како лов на вештерки, мора некое големо име да биде главниот виновник!

Слободен печат

Потегот на Димитријевиќ во Топ 3 најдобри во шпанската „Ендеса“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Русевски избркан од клубот после 30 години верност на македонскиот тенис!

Слободен печат

Силвио Берлускони го „мерка“ Несторовски!?

Слободен печат