Никола Поповски ќе го замени Кирил Колемишевски во Развојна банка – Слободен печат
ВестиЕкономија

Никола Поповски ќе го замени Кирил Колемишевски во Развојна банка

Поповски доаѓа на местото на досегашниот прв човек на Развојната банка, Кирил Колемишевски

Преку соопштение на Македонската берза, Македонската банка за поддршка на развојот АД Скопје ја информираше јавноста дека г-дин Никола Поповски е избран за нов ВД Главен извршен директор и член на Управниот одбор на Банката.

Поповски доаѓа на местото на досегашниот прв човек на Развојната банка, Кирил Колемишевски кој оваа функција ја извршуваше во претходните 3 месеци, почнувајќи од 15-ти мај.

Покрај Никола Поповски, член во Управниот одбор на Македонската банка за поддршка на развојот е и Вељанд Рамадани, кој воедно е и ВД Главен оперативен директор.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close