Tag : замена

Вести Свет

Лукашенко го смени шефот на Службата за државна безбедност

Слободен печат
Белорускиот претседател Александар Лукашенко денеска го смени шефот на Службата за државна безбедност (КГБ), на денот кога во Минск го прими рускиот премиер Михаил Мишустин....
Вести Економија Слајдер

Стјуардесите отпуштени од работа, патниците ги служат пилоти

Слободен печат
Националната авио – компанија на Исланд, Исландер, со седиште во Рејкјавик, одлучи да го отпушти од работа кабинскиот персонал, и наместо тие сега патниците ќе...
Вести Ви Препорачуваме Скопје

Граѓаните ќе мора да се стрпат: Замена на водомери само во итни случаи, „Водовод“ со минимална залиха

Анета Стојковска
Доколку имате дефект на водомерот и треба да се замени, освен ако не протекува и ви се заканува опасност од поплава, од ЈП „Водовод и...
Спорт Фудбал

ФИФА даде зелено светло, на екипите им се дозволуваат по пет замени

Слободен печат
Двомесечниот прекин од фудбалските натпревари сигурно е дека ќе остави трага кај фудбалерите кои ризикуваат сериозни повреди посебно поради згуснатиот распоред на натпревари кои ги...
Спорт Фудбал

Уште подобри како „златни“ резерви: Бејл, Тоти, Меси, Роналдо..(ВИДЕО)

Слободен печат
Во овој период луѓето ширум светот, вклучувајќи ги и спортистите се наоѓаат во домашна изолација, карантин поради пандемијата на коронавирусот. Во ова одлично видео погледнете...
Спорт Фудбал

Замена во 25 секунда: Кај мене играат најдобрите, а не младите фудбалери! (ВИДЕО)

Слободен печат
Тренерот на романскиот фудбалски клуб, Клуж, се најде во центарот на вниманието. Правилата постојат за понекогаш да бидат прекршени. Дан Петреску направи еден несекојдневен потег...
Вести Економија

Роботи ќе менуваат 18.000 вработени во „Дојче Банк“

Слободен печат
„Дојче Банк“ распореди армија „роботи“ која што и овозможи да намали илјадници работни места додека германскиот заемодавач тргнува кон радикално реструктуирање на својата деловна активност....
Здравје Магазин

Сакате да престанете да се расонувате со кафе: 5 одлични алтернативи за наутро!

Слободен Печат
Нема ништо лошо во пиењето кафе наутро. Но, некои сакаат да се решат од оваа зависност од кофеин, а другите се борат со здравствени проблеми...
Вести Ви Препорачуваме Економија

ГРЕЈНАТА СЕЗОНА ПОЧНА: Дрвата се трошат како „алва“, за субвенции за инвертери ќе почекаме

Слободен печат
На стартот сме на грејната сезона, но „бомбастично“ најавените субвенции од страна на Владата за замена на печките на дрва со инвертер системи, никаде ги...
Спорт Фудбал

Барса најде одлична замена за Луис Суарез!

Слободен печат
Напаѓачот на Милан, Кшиштоф Пјонтек (24) е желба на екипата на Барселона која го гледа како идеална замена за уругвајскиот интернационалец Луис Суарез. Полјакот сезонава...