Никол Кидман и Кит Урбан повторно во улога на родители: Конечно им се исполни желбата! (ФОТО)

Според пишувањето на магазинот „Globe“, Никол Кидман и Кит Урбан ќе посвојат момче.

По неколку обиди да добијат уште едно биолошко дете со вонтелесно оплодување, актерката Никол Кидман и нејзиниот сопруг Кит Урбан се одлучија да посвојат момче.

Холивудската актерка Никол Кидман и нејзиниот сопруг, музичарот Кит Урбан веќе долго време се обидуваат да го прошират семејството. Иако веќе имаат две деца, Сандеј Роуз (11) и Фејт Маргарет (9), нивната желба повторно да се остварат во улога на родителот не престанала.

Според пишувањето на магазинот „Globe“ по низата разочарувања и обиди за вонтелесно оплодување, сопружниците сметаат дека дошло време за новиот член на семејството. Тие ќе посвојат дете и тоа момче.

Прочитајте и...  Жител на неготинско Тремник пријавил соселанец оти му го натепал детето
профимедиа

– Никол беше со скршено срце откако со години не успеа да забремени по пат на вештачко оплодување. Кит предложи да посвојат дете. Таа беше „надвор од себе“ од среќа. Секогаш сметаше дека посвојувањето е прекрасен начин на креирање и проширување на семејството, а има толку деца на кои им е потребен дом – изјави за споменатиот магазин извор близок на сопружниците и откри како парот бара момче на возраст до три години.

Прочитај повеќе

Еврото на највисоко ниво од средината на март, доларот бележи пад

Слободен печат

За 24 часа полицијата издала 585 казни за не носење лична заштита

Слободен печат

Изграден нов воспитно поправен дом во Тетово (ФОТО)

Слободен печат

Полицискиот час го зголеми процентот на пријавени случаи на семејно насилство

Слободен печат

Републицанците најавија тужба против Пелоси за новиот начин на гласање

Слободен печат

Биркс: Во Вашингтон се уште има најголема стапка на позитивни на Ковид-19

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Николоски: Врвот на партија е следен физички и телефонски од страна на параполициски структури

Слободен печат

Дополнителни хуманитарни средства од ЕУ за борбата против коронавирусот

МИА Агенција

Оштетување на мозокот, белите дробови и тешки срцеви заболувања како последица: Коронавирусот може да е само почетокот

Слободен печат

Кнсетот ја одобри новата израелска Влада на единство

Слободен печат

Стил на неделата: д-р Дита Старова Ќерими, директорка на  НУ Национална галерија на Македонија

Ј.К.Д

Вежбаме со Елена Мирческа: Вежби за абдоминалната регија – Планк

Ј.К.Д