Tag : кит

Некатегоризирано

Никол Кидман и Кит Урбан повторно во улога на родители: Конечно им се исполни желбата! (ФОТО)

Слободен печат
Според пишувањето на магазинот „Globe“, Никол Кидман и Кит Урбан ќе посвојат момче. По неколку обиди да добијат уште едно биолошко дете со вонтелесно оплодување,...
Вести Ви Препорачуваме Свет

НЕОБИЧЕН ПРОНАЈДОК: Рибар од Тајланд се збогати за 320.000 евра со неверојатно откритие

Слободен печат
Тајландскиот рибар Јурмус Тиачот (55) шетал по плажа во неговата земја, кога здогледал нешто чудно, предмет тежок околу шест килограми. Бил уверен дека станува збор...
Вести Свет

НЕВЕРОЈАТНО: Грбав кит најмалку пет метри долг плови по Темза (ВИДЕО)

Слободен печат
Грбавиот кит, кој е најмалку пет метри долг, е забележан вчера во реката Темза, близу Лондон, скоро една година откако во близина на британската престолнина...
Вести Свет

Фатен кит шпион во Норвешка – НЕМА ДА ВЕРУВАТЕ кои сè животни се користеле за шпионажа!

Слободен печат
Неодамна рибари открија кит на норвешкото крајбрежје, кој се претпоставува дека бил руски шпион. „Дојче веле” направи список на животни шпиони ширум светот. Русија тренира...