Tag : посвојување

Магазин Магазин слајдер Сцена

Сиа конечно потврди: Вистина е, посвоив два тинејџера од 18 години, ги сакам! (ФОТО)

Васко Спасоски
Австралиската пејачка и текстописец Сиа (44) во едно интервју за емисијата „The Morning Mash Up“ потврдила дека минатата година посвоила двајца синови. Имено, нејзините синови...
Некатегоризирано

Никол Кидман и Кит Урбан повторно во улога на родители: Конечно им се исполни желбата! (ФОТО)

Слободен печат
Според пишувањето на магазинот „Globe“, Никол Кидман и Кит Урбан ќе посвојат момче. По неколку обиди да добијат уште едно биолошко дете со вонтелесно оплодување,...
Вести Свет

ЕМОТИВНА СРЕДБА: Мајка за прв пат ја гледа својата ќерка која ја дала на посвојување пред 52 години (ВИДЕО)

Слободен печат
Ен Блоџет (73) не ја видела својата ќерка Лори Јонкас откако ја дала на посвојување, а тоа се случило во септември 1965 година. Кога се...
Ви Препорачуваме Магазин Семејство

ТАТКО НА ГОДИНАТА: Посвоил пет деца со посебни потреби (ВИДЕО)

Слободен печат
Бен Карпентер вели дека отсекогаш сакал да има деца. Кога наполнил 21. година одлучил да посвои дете со посебни потреби посебно затоа што работел во...
Вести Регион

НАЈПОТРЕСНАТА ПРИКАЗНА ВО СРБИЈА! Татко пред смрт признал: ЌЕРКО те купивме за 30.000 марки!

Слободен печат
-Ќерко, наскоро ќе умрам и време е да ја дознаеш вистината. Ние тебе те посвоивме но нелегално, те купив по твоето раѓање за 30.000 марки....
Вести Македонија

НЕЛОГИЧНОСТИ: Кога посвојувате дете треба да се поврзете со него, а платено отсуство нема за сите

Ако посвојувате бебе или дете кое е постаро од седум месеци тогаш Фондот за здравствено осигурување не го покрива отсуството од работа во периодот на...