Не умееше да се носи со славата на неговата девојка Кира Најтли, а потоа и самиот стана мегапопуларен!

Актерката Кира Најтли и актерот Џејми Дорнан биле љубовен пар на почетокот од своите кариери, а врската траела 2 години. Дорнан најпрво работел како модел, Кира веќе тогаш била доста позната во јавноста, а стапиле во романса во 2003 година.

Profimedia

Баш во тоа време Кира беше во окото на јавноста поради филмот „Пиратите од Кариби“. Дорнан постојано бил под притисок поради нејзината слава, за што проговорил после раскинувањето. Тогаш мислел дека никогаш во животот нема да биде поуспешен од неа, што им предизвикувало многу маки. Велел дека мажот треба да биде алфата во врската, а дека тој тоа не го може поради нејзината слава и нејзините пари, но и постојаното нејзино внимание.

Прочитајте и...  Убавата бисексуална Афроамериканка е новата „Batwoman“
Profimedia

Меѓутоа, на Џејми конечно му се остварила желбата со големата популарност која ја доби откако го одглуми Кристијан Греј во „50 нијанси на сиво“, па достигна вртоглав успех. Тој изјавил дека Кира му помогнала да ја прифати славата која ја добил после таа улога.

Profimedia

Иако имаше гласини за нивното смирување, тие двајца после 2 години врска конечно се разделија. Се зборуваше дека на Дорнан „му фрлила око“ Сиена Милер, која Кира, наводно ја предупредила да остане подалеку од него.

Profimedia

Сепак, Кира и Џејми пред неколку години се најдоа на истата прослава за БАФТА наградите во Лос Анџелес, но не се ни погледнаа, а камо ли да проговорат. Денес и двајцата се во бракови и имаат свои семејства.

Прочитајте и...  Виц на денот - Мујо и Хасо во Германија

Прочитај повеќе

Мора да го подготвите за вашите најблиски: Домашен леб со билки!

Васко Спасоски

Антониа Гиговска: Спокојот на Пелистер ме подготвува за нови музички дела

Слободен печат

Дознајте зошто не треба да ги фрлите семките од лимон!

Васко Спасоски

Познатата терапевтка советува: Во овој случај подобро е да го сокриете неверството!

Слободен печат

Џеј Ло со храбра спортска комбинација максимално ги истакна своите облини! (ФОТО)

Слободен Печат

Сакаше да поразговара со принцот Чарлс, но се возбуди и се струполи на земја – Принцот не стигна ниту да му подаде рака (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Убавата бисексуална Афроамериканка е новата „Batwoman“

Слободен печат

Една од најчудните туристички атракции во светот: Ѕирнете во „Катедралата на отпадот“ (ФОТО)

Слободен печат

Фасцинантна приказна украсена со долгогодишно прераскажување: Кралот Умберто и неговиот одамна изгубен „двојник“

Слободен печат

Кралски правила кои не смее да ги прекрши ниту кралицата Елизабета

Слободен печат

Најсочното колаче чија арома ќе го намами целото семејство: Одличен десерт за летно уживање! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ја враќа вашата кожа децении наназад: Маска за лице која е посилна од ботокс! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат