НБРМ: Еврото денеска 61.49 денари, британската фунта чини 71.14 денари

Според средната курсна листа на НБРСМ, еврото има вредност од 61.4946 денари.

Британската фунта денес чини 71.1414 денари, швајцарскиот франк е 55.9245 денари, а американскиот долар 55.1818 денари.

Прочитајте и...  Курти бара разрешување на Тачи, го обвини за тешко прекршување на Уставот

Прочитај повеќе

Шест деца позитивни на коронавирусот во Италија

Слободен печат

Ветер, грмотевици и град во Словенија и Хрватска

Слободен печат

Во Иран приведени 24 лица поради ширење гласини за новиот коронавирус

МИА Агенција

Рио се тресе, ама не од коронавирусот

Слободен печат

Димитров од Чешка: Силна поддршка за земјава за почеток на пристапните преговори со ЕУ

Слободен печат

Сандерс и по дебатата во Јужна Каролина останува пред своите конкуренти

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Курти нема намера да ги испраќа безбедносните сили на северот на Косово

МИА Агенција

Почина Неџмије Хоџа, сопругата на Енвер Хоџа

Слободен печат

Спасовски: Нема да ги одложуваме манифестациите, ќе ги следиме препораките на Кризниот штаб

Албанија: 13 сомнителни случаи за коронаврус – сите негативни

Слободен печат

Големи инциденти на грчките острови Лезбос и Хиос, над 60 повредени

Слободен печат

Д-р Караџовски: Едно позитивно лице не значи ризик за населението, медицинските служби се подготвени

МИА Агенција