Насловната страница на Њујорк Тајмс со имињата на 1.000 лица починати од коронавирус

Њујорк Тајмс на насловната страница ги објави имињата на 1.000 лица починати од коронавирусот, како би укажал на тоа дека брјот на починати од ковид-19 во САД се приближува до 100.000.

САД се први во светот по бројот на заразени и починати од коронавирус. Според сајтот Worldometers, во оваа земја се забележани 1.666.828 заразени и 98.683 смртни случаи од корона.

Њујорк Тајмс на насловната страница објави еден отсто од тие случаи, а во поднасловот пишува дека тоа не се само имиња на листа.

– Тие луѓе беа меѓу нас – истакнува Њујорк Тајмс.

Прочитајте и...  Шкотска полека ја отвора економијата

Прочитај повеќе

ГДУ: Заев, Мицковски и Ахмети да се откажат од пратеничките или премиерските плати и бенефиции

Слободен печат

Забраната за летови меѓу Грција и Србија до 15 јули

Слободен печат

Заев ги најави Еколог, ИКЕА и Блекстон, Мицкоски вети но не ги откри трите големи интернационални инвестиции

Слободен печат

Косово со најголем број на заразени во еден ден: Нови 195 случаи на коронавирус

Слободен печат

Андоновиќ: Хрватската опозиција најголем губитник на изборите (ВИДЕО)

Слободен печат

Ќучук: Договорите со Бугарија и Грција се дел од преговарачката рамка за С. Македонија

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Регистрирани 444 прекршоци за неносење маска

Слободен печат

Британски научници: Секој треба да носи маска кога ќе излезе од дома

Слободен печат

Управниот суд ја отфрли тужбата на министерот Чулев против Владата

Слободен печат

Пекинг за првпат од почетокот на јуни нема нови случаи на коронавирус

Слободен печат

Фокс њуз „по грешка“ го отстранила Трамп од фотографија со Епстајн и Максвел (ВИДЕО)

Слободен печат

Села: Лајт мотивот на овие избори ќе биде променета кај албанскиот блок, Али Ахмети и ДУИ се факултативни Албанци

Миа Агенција