НАШ ПРЕДЛОГ ЗА ФИЛМ: „Long shot“ е урнебесна комедија која морате да ја погледнете! (ВИДЕО)

Се работи за урнебесна комедија, во која главните улоги ги толкуваат неверојатната Шарлиз Терон, како и „кралот на комедиите“ – Сет Роген!

„Long shot“ е филмско остварување кое трае нешто повеќе од два часа, а веруваме дека ќе ви претставува идеален одмор по работната недела која веќе е зад нас.

Се работи за урнебесна комедија, во која главните улоги ги толкуваат неверојатната Шарлиз Терон, како и „кралот на комедиите“ Сет Роген!

Фото: Принтскрин

Со спој од хумор, сарказам и романса, ова дефинитивно е филм кој вреди да се погледне.

На угледната страница „IMDB“, „Long shot“ има оценка од 6,9 ѕвездички, додека на страницата „Rotten tomatoes“, филмот е опишан како „остра, слоевита комедија, во која се создава хемија помеѓу една необична двојка“.

Краток опис за филмот:

Фред Фларски (Сет Роген) е талентиран новинар, кој не се срами да го каже своето мислење, додека Шарлота Филд (Шарлиз Терон) е една од највлијателните жени во светот. Шарлота е преубава, паметна и успешна жена која е Генерален секретар на САД, а воедно претендира да стане и првата жена претседател на Америка.

Прочитајте и...  Шишањето коса во сопствена режија стана хит, еве ги најдобрите совети, а ако нешто „зезнете“ не грижете се - ќе порасне!

Интересно е тоа што тие двајца немаат ништо заедничко, освен фактот дека Шарлота му била дадилка на Фред, кој уште како дете бил заљубен во неа. Кога по неочекуван сплет на околности судбината повторно ќе ги спои, Фред ќе успее да ја шармира Шарлота со својот несекојдневен хумор и голема страст да ги промени работите во општеството.

Фото: IMDB

Шарлота е толку импресионирана од младиот новинар, што ќе го вработи Фред како човек кој е задолжен да ги пишува нејзините говори, а воедно ќе биде и еден од нејзините најдоверливи советници. Набргу потоа помеѓу нив се раѓа романса, со што се случува спој на два сосема различни светови, а сето тоа е прикажано на големото платно преку комични моменти и сцени кои треба да се погледнат.

Прочитајте и...  Се мислите што да зготвите за ручек? Наша препорака - аргентински ќебапчиња

Погледнете го трејлерот: 

Прочитај повеќе

ПРЕПОРАКИ ОД ИЗОЛАЦИЈА со Александар Прокопиев: Да не заборавиме на суштинските човекови работи

Јасмина Кантарџиева Димков

Пејачот Боби Павловски е во заблуда… (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Пита-пица од готови кори: Брз и штедлив рецепт за вашата вечера!

Слободен печат

Беше на листата на најзгодни актерки на сите времиња, а потоа сама призна дека ја уништиле операциите! (ФОТО)

Васко Спасоски

Како да го спасите бракот од коронавирусот?

Слободен печат

Кучето направи штета на сопственичката и со тоа ја заштити од коронавирусот!

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Коронавирус против други вируси изразено во бројки (ВИДЕО)

Слободен печат

„Луј Витон“ распродаде бањарка од 36.500 фунти

Слободен печат

Комичар почина од коронавирус: На 70 години требаше да трча со олимпискиот факел!

Слободен печат

Тајландскиот крал се самоизолирал во хотел на Алпите и си направил харем со 20 жени (ФОТО)

Слободен печат

Легендарниот Раде Шербеџија се огласи со необична снимка: Прави ручек, сече кромид и наздравува

Слободен печат

Еве зошто ги поместуваме стрелките на часовникот и кога ќе престанеме тоа да го правиме

Слободен печат