Напаѓачот на џамијата во Осло на суд се појавил насмеан и помодрен (ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиВи ПрепорачувамеПланета

Напаѓачот на џамијата во Осло на суд се појавил насмеан и помодрен (ВИДЕО)

Мансхаус, кој имал модринки на очите, лицето и вратот се изјаснил дека не е виновен за нападот во џамијата и барал да биде ослободен.

Осомничениот, Филип Мансхаус кој бил уапсен за напад на џамијата во Осло, како и за убиство на својата полусестра се појавил на суд со модринки.

Мансхаус, кој имал модринки на очите, лицето и вратот се изјаснил дека не е виновен за нападот во џамијата и барал да биде ослободен.

– Тој го користи правото да не биде испрашуван и не ја признава вината – рекол неговиот бранител, Уни Фрис Ројтерс.

Најмалку едно лице било рането во пукањето во џамијата во саботата. Напаѓачот, кој носел заштитно елече, го совладале верници уште пред да дојде полицијата.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close